loader
Blog

Jak odblokować iPad Passcode bez komputera

Jak odblokować iPad passcode bez komputera jest zawsze osobliwe pytanie zadawane przez większość użytkowników iPad. Szanse są takie, że masz iPada i czytasz ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak odblokować swój bez komputera. Czytaj do końca, aby dowiedzieć się, jak przejść o tym zrobić.

Odblokowanie iPad passcode bez komputera jest naprawdę łatwe do osiągnięcia, gdy robi to w odpowiedniej procedurze.

Część 1: Jak odblokować iPada bez komputera

Istnieją zasadniczo dwa sposoby na odblokowanie hasła iPada bez komputera, jeden to odblokowanie iPada przez iCloud, drugi to odblokowanie iPada przez Siri.

Te dwie metody mają zastosowanie w bardzo różnych sytuacjach i przed rozpoczęciem odblokowywania, musisz sprawdzić wersję iOS na iPadzie. W porównaniu do iOS 6 i wcześniejszych wersji, iOS 7 ma znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa.

Jeśli Twój system to iOS 6 lub wcześniejszy, możesz wybrać iCloud, aby odblokować iPada. W przeciwnym razie możesz tylko spróbować procedury Siri. W tym artykule, każda procedura ma różne kroki do podjęcia przez proces odblokowania

Procedura1: Odblokuj iPada za pomocą iCloud

iCloud, wbudowany w każde urządzenie Apple, to usługa przechowywania i przetwarzania w chmurze, umożliwiająca użytkownikom przechowywanie zdjęć, plików, notatek, dokumentów itp.

Jest to nie tylko potężne i przydatne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, ale także okrężny sposób dla użytkowników, aby odblokować iPada bez komputera.

A najważniejszym warunkiem wstępnym jest włączenie funkcji "Znajdź mojego iPada". Następnie możesz postępować zgodnie z poniższymi krokami, aby rozpocząć.

Krok 1: Uruchom przeglądarkę na iPadzie i przejdź do www.iCloud.com;

Krok 2: Zaloguj się na stronie internetowej, wprowadzając swój Apple ID i hasło;

Krok3: Kliknij na "Znajdź mój iPhone", a następnie naciśnij "Wszystkie urządzenia";

Krok4: Wybierz typ iPada, którego używasz;

Krok5: Naciśnij opcję "Erase iPad", aby usunąć wszystkie dane.

Procedura2: Odblokuj iPada za pomocą Siri

Siri to wirtualny asystent, który używa zapytań głosowych, aby odpowiedzieć na pytania, zalecenia itp.

Możesz poprosić Siri do wykonywania działań poprzez wprowadzanie poleceń głosowych i to jest powód, dla którego jest prawdopodobne, aby poradzić sobie z iPad zablokowany z kodem dostępu z pomocą Siri.

Krok 1: Naciśnij i przytrzymaj przycisk domu przez kilka sekund, aby aktywować Siri. Poproś Siri, aby otworzyć aplikację, której nie masz na iPadzie.

Siri będzie skanować iPad i odpowiedzieć, że aplikacja, którą powiedziałeś nie istnieje na tym urządzeniu.

Tymczasem zapyta, czy wyszukać aplikację w App Store i przynieść ikonę App Store na ekranie;

Krok 2: Naciśnij ikonę i nowe okno przeglądarki wyskoczy. Następnie możesz uzyskać podgląd slajdów zadań, wybierając ostatnią aplikację lub zaktualizować inne aplikacje.

Ponadto, podwójne naciśnięcie przycisku Home może uzyskać ten sam efekt, jak również;

Krok 3: Zamknij aktywne zadanie przedniego ekranu, i można obsługiwać iPada bez wprowadzania hasła.

Ten sposób brzmi dobrze, ponieważ nie prosi o wprowadzenie identyfikatora Apple ID i kodu dostępu. Ale niestety, ta metoda została zablokowana przez Apple w nowych wersjach iOS.

Tak więc, tylko wtedy, gdy Twój iPad działa z systemem iOS 8 do iOS 10.1, możesz użyć tej metody. Poza tym, nie zawsze gwarantuje sukces.

READ ALSO

  • 7 sposobów na zarabianie pieniędzy online i offline
  • Czy galaretka naftowa jest łatwopalna?
  • 7 stron, na których można zarobić na graniu w gry za darmo

Część 2: Odblokowywanie za pomocą komputera

Procedura 1: Usuń kod pasywny iPada przez Tryb DFU

Jeśli żadne z rozwiązań wymienionych powyżej wydaje się działać, a następnie można usunąć hasło iPad przez umieszczenie go w trybie odzyskiwania. to rozwiązanie będzie wymazać wszystko na iPadzie.

Oprócz odblokowania iPada, tryb DFU może być przydatne w wielu sytuacjach, takich jak urządzenie ma problem z instalacją aktualizacji, urządzenie jest zablokowane, ponieważ przekroczył maksymalną liczbę prób w urządzeniu, itp. Teraz pokażemy ci kroki, aby wejść w tryb DFU.

Krok 1. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję iTunes na swoim komputerze.

Krok 2. Wyłącz urządzenie i umieść iPada w trybie odzyskiwania. (Metoda wprowadzania iPada w tryb odzyskiwania będzie się nieznacznie różnić w zależności od iPada, a możesz wybrać sposób w oparciu o modele iPada)

Modele iPadów z Face ID: Naciśnij i szybko zwolnij przycisk "Volume Up". Naciśnij i szybko zwolnij przycisk "Zmniejszanie głośności".

Naciśnij i przytrzymaj przycisk "Góra", aż urządzenie zacznie się ponownie uruchamiać. Kontynuuj trzymanie przycisku "Góra", aż urządzenie przejdzie w tryb odzyskiwania.

iPad z przyciskiem Home: Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski "Home" i "Top" (lub Side). Przytrzymaj je, aż zobaczysz ekran trybu odzyskiwania.

Krok 3. Po tym, zobaczysz opcję "Przywróć" lub "Aktualizuj", wybierz Przywróć.

Krok 4. Po zakończeniu przywracania, można skonfigurować urządzenie jako nowy.

Procedura 2: Odblokuj wyłączonego iPada przez iTunes

Jeśli kiedykolwiek synchronizowałeś iPada z iTunes, to możesz użyć iTunes, aby przywrócić iPada do ustawień fabrycznych.

Po zresetowaniu, wszystkie pliki, w tym kod dostępu, zostaną wymazane. Z tego rozwiązania, można obejść hasło iPad łatwo, ale to spowoduje utratę danych.

Jeśli nie chcesz stracić danych, lepiej wcześniej wykonać kopię zapasową iPada na komputerze. Teraz odblokujmy iPada za pomocą iTunes.

Krok 1. Zainstaluj najnowszy iTunes na swoim komputerze > Uruchom go.

Krok 2. Podłącz iPada do komputera.

Krok 3. Na interfejsie iTunes kliknij ikonę telefonu w lewym górnym rogu ekranu.

Krok 4. Wybierz Podsumowanie z lewego panelu > Kliknij "Przywróć iPada" w prawym panelu.

Krok 5. Stuknij w "Gotowe", aby potwierdzić swoją opcję i rozpocznie się przywracanie.

Plusy i minusy każdego procesu

Wygodny i łatwy; Brak utraty danych, Tylko wsparcie iPad, który jest uruchomiony iOS 8 do iOS 10.1

Obsługa zdalnego odblokowania iPada, Internet jest potrzebny; Wymazywanie wszystkich ustawień i danych na iPadzie.

Wreszcie, odblokowanie ipada bez komputera jest możliwe i super łatwe do nawigacji drogę przez cały proces. Kroki są łatwe do zrozumienia i do naśladowania. Możesz również postępować zgodnie z krokami do odblokowania z komputerem, jeśli zdecydowałeś się odblokować za pomocą komputera.

Podziel się tym artykułem z przyjaciółmi, jeśli znajdziesz to pomocne i zachować się na naszej stronie internetowej na więcej ciekawych wpisów na blogu.

Podziel się tym:

  • Twitter
  • Facebook

Lubię to:

Like Ładowanie...