loader
  • Strona główna
  • Blog
  • IOS 11 developer beta 5 został wydany i są spekulacje, że spojrzenie na ekran może wyciszyć powiadomienia w iPhone8
Blog

IOS 11 developer beta 5 został wydany i są spekulacje, że spojrzenie na ekran może wyciszyć powiadomienia w iPhone8

Apple chce się upewnić, że iOS 11 będzie najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek ich użytkownicy dostaną. Od początku istnienia systemu, Apple toczy aktualizacje beta do zainteresowanych deweloperów i ogółu społeczeństwa do testowania. Z aktualizacji, Apple jest stale daje nam wgląd w to, co powinniśmy spodziewać się we wrześniu tego roku. Deweloperzy, którzy zapłacili za dostęp do tej aktualizacji już ją otrzymali, a będzie ona dostępna dla tych, którzy są w publicznym programie beta. Mówi się, że Apple testuje tę nową aktualizację od miesięcy.

Jeśli zainstalowałeś wcześniejszą wersję iOS 11 developers' preview, możesz uzyskać tę nową aktualizację łatwo. Wystarczy kliknąć aktualizację w ustawieniach urządzenia. Jeśli nie miałeś wcześniejszej wersji i zamierzasz uruchomić to na swoim urządzeniu, upewnij się, że masz dodatkowe urządzenie. To dlatego, że aktualizacje beta może mieć wiele błędów, problemy z wydajnością i nie będzie działać zgodnie z oczekiwaniami. To nie jest do codziennego użytku, ale do celów testowych. Apple wcześniej ogłosił, że wiadomości będą przechowywane w bazie danych iCloud i ta funkcja miała być w tej aktualizacji. Ale ta beta nie miał nic z tego rodzaju. Może w nadchodzącej aktualizacji.

Jak Apple utrzymuje walcowanie aktualizacje, to odkryto, że powiadomienia mogą być wyciszone przez patrząc tylko na telefon. Te wskazówki zostały odkryte z pliku biblioteki z wczesnego budowania firmware HomePod. Poinformowano, że ten firmware przypadkowo wyciekł i eksperci dostrzegli wiele szczegółów z niego. W tym design iPhone'a 8 i jego rozpoznawanie twarzy.

W oparciu o wcześniejsze przecieki, jabłko pracuje nad technologią rozpoznawania twarzy, która zastąpi Touch ID. Ta technologia została nazwana kodowo "Pearl ID." Te wcześniejsze przecieki stwierdził, że ta technologia twarzy będzie zawierać czujniki 3D w połączeniu z technologią podczerwieni. Bez Touch ID, ten nowy tech będzie używany jako nowa forma uwierzytelniania biometrycznego. Przecieki również stwierdził, że technologia Apple do osadzenia czujnika linii papilarnych w wyświetlaczu nie był gotowy i zajmie dużo czasu, aby rozwinąć w pełni. Inne raporty stwierdziły również, że jabłko nie chciał używać Touch ID nie mówiąc już o umieszczeniu go z tyłu swojego telefonu 10th-anniversary.

Jeśli Apple wdraża ten nowy "standby" technologii twarzy, uwierzytelnianie zostanie podjęta na zupełnie nowy poziom w smartfonach; hands-free. Wydajność aplikacji będzie szybszy, ponieważ aplikacje będą pomijać dodatkowe warstwy zabezpieczeń, które wymagają haseł lub odcisków palców. Dzieje się tak dlatego, że telefon zawsze będzie wiedział, czy użytkownik patrzy na niego, czy nie. Mechanizm ten sprawi również, że blokowanie i odblokowywanie telefonu będzie natychmiastowe. Wciąż czekamy na scenariusze przypadków zagrożeń bezpieczeństwa.

Nie jest jeszcze jasne, czy ta technologia będzie na wszystkich modelach iPhone'a, które zostaną ogłoszone tej jesieni. Ale od spekulacji, tylko telefon rocznica będzie miał te funkcje high-end. Pozostałe mogą mieć tylko posmak, czyli konfigurację kamery rozszerzonej rzeczywistości, ale ze standardowym lub zmodernizowanym czujnikiem Touch ID. Pozostaje tylko czekać na kolejne przecieki i aktualizacje.