loader
Blog

Aktualizacja Apple do iOS 10.3.3 jest już dostępna

Co sprawia, że wielu użytkowników lubi jabłko i jego produkty, jest zdolność do toczenia aktualizacji szybciej niż Android. Prawie dwa miesiące temu, Apple wydała aktualizację 10.3.2. Jak użytkownicy czekają na ostateczne wydanie iOS 11, Apple ponownie rozwinął kolejną aktualizację; 10.3.3. To wydaje się jak ostatnia aktualizacja do iOS10, jeśli wszystko pójdzie dobrze. Podobnie jak poprzednia aktualizacja, to też przeszedł przez dokładne testy jako jabłko sprzyja jakości swoich produktów. Chociaż ta najnowsza aktualizacja przynosi nowe poprawki, to jest całkowicie jak stara aktualizacja. Jego jedynym celem jest naprawienie błędów, zwiększenie bezpieczeństwa urządzenia, i inne drobne ulepszenia z 10.3.2 aktualizacji. Jest również darmowy, i można go dostać OTA, można również pobrać go i zainstalować za pośrednictwem iTunes. Ta aktualizacja jest kompatybilna z większością urządzeń z systemem iOS, począwszy od iPhone'a 5 i iPada 4. generacji i nowszych oraz iPoda Touch 6. generacji.

Rozmiar pobierania tej aktualizacji również różni się w zależności od urządzenia, które masz. Jest to od 80MB do 100MB dla większości użytkowników. Apple wydał również inne aktualizacje dla swoich innych urządzeń, które nie są "mobile-like". Produkty te obejmują komputery Mac, zegarek Apple, a także Apple TV.

Krytyczna luka

Według różnych źródeł, to była jedna luka, która sprawiła, że Apple wydało aktualizację; Broadpwn. Luka jest oparta na sieci Wi-Fi, ale Apple nie wymienił jej wprost jako przyczyny. Podobna luka dotknęła również większość smartfonów, w tym tych działających na Androidzie, ale zostały one załatane. Luka ta została odkryta przez Nitay Artenstein z Exodus Intelligence i jest oceniana na 9.8 z 10 w skali bezpieczeństwa. Broadpwn, który wpływa na układy Wi-Fi firmy Broadcom, wpływa na urządzenia Apple, które go wykorzystują. Broadpwn pozwala atakującemu, który jest w zasięgu, na wykonanie dowolnego kodu na chipie Wi-Fi.

Inne luki

Aktualizacja nie przynosi żadnych zauważalnych funkcji, głównie dlatego, że jest to poprawka. Oprócz luki w Broadpwn, aktualizacja 10.3.3 naprawia wiele innych. Te luki są wymienione i omówione dalej przez Apple. Niektóre z nich obejmują inne luki, które pojawiły się po poprzedniej aktualizacji. Większość z tych luk ma na celu wykonanie dowolnego kodu. Napastnicy mogą to osiągnąć na różne sposoby. Na razie znane techniki obejmują wywołanie oczekiwanego zakończenia działania aplikacji oraz przetwarzanie złośliwie spreparowanych plików filmowych. Inne istotne sposoby to wykorzystanie przywilejów jądra i uzyskanie dostępu do pamięci tylko do odczytu.

Aktualizacja usuwa również kilka błędów bezpieczeństwa. Obejmują one: ujawnienie informacji o użytkowniku poprzez parsowanie złośliwego pliku XML, spoofing paska w przeglądarce Safari podczas odwiedzania złośliwych stron internetowych, przechwytywanie danych przez strony internetowe, cross site scripting przez złośliwie spreparowaną zawartość strony internetowej i wiele innych.

Zaleca się, aby zaktualizować swoje urządzenie tak szybko, jak to możliwe, zwłaszcza w obliczu zagrożenia Broadpwn, to jest, jeśli cenisz swoje dane tak bardzo. Jeśli urządzenie nie powiadomiło Cię o aktualizacji jeszcze, przejdź do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania, aby można było zaktualizować. Ta aktualizacja jest prawdopodobne, aby złamać wszelkie jailbroken wyżej wymienione kompatybilne urządzenie.