loader
Blog

Visual Studio Code Vs Atom: Który edytor kodu jest lepszy

Visual Studio Code Vs Atom: Który edytor kodu jest lepszy.

Visual Studio Code Vs Atom: Zarówno VS Code, jak i Atom to edytory kodu typu open-source, stworzone odpowiednio przez Microsoft i GitHub. Każdy z tych edytorów jest oparty na Electronie - szkielecie do tworzenia "natywnych" aplikacji desktopowych.

Decyzja o zajęciu się kodowaniem to doskonały wybór! Pomiędzy tworzeniem oprogramowania, które będzie kształtować przyszłość technologii, a utrzymywaniem serwerów/środków bezpieczeństwa dla istniejących stron internetowych, istnieje nieskończenie wiele możliwości znalezienia swojej niszy!

CZYTAJ TAKŻE:

 • 100 unikalnych i fantastycznych pomysłów na nazwę firmy programistycznej

Podobieństwa między Atomem a Visual Studio Code

Zarówno Atom, jak i Visual Studio Code zostały stworzone przy użyciu Electron, silnego frameworka zbudowanego przez GitHub.

Jak wspomniano wcześniej, Microsoft opracował Visual Studio Code, a to jest właściwie punkt przecięcia z Atomem.

Atom został stworzony przez Github, ale Microsoft kupił Github w 2018 roku, więc teraz oba są produktami Microsoftu.

Atom i VSCode to w pełni funkcjonalne edytory tekstu, zanim dostosujesz je do swojego zestawu umiejętności i stylu kodowania.

Co więcej, oba opierają się na wtyczkach i rozszerzeniach, aby osiągnąć optymalną wydajność podczas pracy.

Na szczęście, ponieważ oba są programami open-source, ich biblioteki są obszerne i stale się powiększają!

Konfiguracja VSCode vs. Konfiguracja Atom

Z tonami rozszerzeń i dostosowywania do potrzeb użytkownika wiąże się mnóstwo konfiguracji.

I, czy się ze mną zgodzisz, czy nie, stanowi ona ważną część całościowego doświadczenia użytkownika edytora.

Konfiguracja VS Code wymagała jedynie prostego pliku JSON... aż do niedawna. Teraz, gdy tylko jest to możliwe, dostępny jest interfejs GUI. Jest on dość prosty, ale spełnia swoje zadanie i robi to dobrze.

Jest to tylko niewielka abstrakcja w stosunku do tego, co mieliśmy już dostępne w JSON i autouzupełnianiu opartym na TS.

Po stronie Atoma sprawy wyglądają tylko trochę inaczej. Zamiast pojedynczego pliku JSON do edycji, wszędzie mamy GUI!

Same ustawienia edytora są całkowicie oddzielone od rozszerzeń, ponieważ każde z nich ma swoją własną, dedykowaną stronę.

Uważam, że jest to całkiem dobre podejście. Niestety, niektórzy użytkownicy zgłaszają lagi i inne problemy z wydajnością podczas procesu konfiguracji.

Może jest to spowodowane tym, że mają po prostu zbyt wiele zainstalowanych rozszerzeń? Osobiście nie doświadczyłem podobnych problemów, być może z powodu mojej dość małej liczby zainstalowanych rozszerzeń, ale kto wie?

Zalety i słabości Atoma

 • W Atomie można odnieść wrażenie, że każda część programu jest otwarta na modyfikacje.
 • Ponadto dużą wagę przywiązuje się do estetyki programu, w którym w każdej chwili można zajrzeć do kodu źródłowego, zmienić go i przebudować.
 • Jeśli po pobraniu pakietu użytkownik nie jest zadowolony z jego działania, mogę go zmienić.
 • Każda aplikacja w systemie Electron zawiera minimalną ilość elementów masowych. Atom jest trochę powolny, ma kilka poważnych błędów i nie trzyma użytkownika za rękę w żadnej kwestii, ale za te wady można dostać edytor, który jest jak kit w moich rękach, a jego możliwości są ograniczone tylko przez moje zrozumienie JavaScriptu.
 • Atom sprawia wrażenie czegoś, czego można używać tak długo, jak długo pisze się coś na komputerze, do każdego celu.

Zalety VSCode

 • Wsparcie dla wielu języków programowania: Obsługuje wiele języków programowania.
 • Intelli-Sense: Program potrafi wykryć, czy jakiś fragment kodu nie jest niekompletny. Automatycznie tworzone są również typowe składnie zmiennych i deklaracje zmiennych.
 • Obsługa wielu platform: Tradycyjnie, edytory obsługiwały albo systemy Windows, albo Linux, albo Mac. Visual Studio Code jest jednak wieloplatformowy.
 • Rozszerzenia i wsparcie: Zazwyczaj obsługuje wszystkie języki programowania, ale jeśli użytkownik/programista chce używać języka, który nie jest obsługiwany, wówczas
 • Repozytorium: Ze względu na stale rosnące zapotrzebowanie na kod, bezpieczne i terminowe przechowywanie jest równie ważne.
 • Obsługa WWW: Posiada wbudowaną obsługę aplikacji internetowych. Dzięki temu w VSC można budować i obsługiwać aplikacje internetowe.

Udostępnij:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Polub Loading... Tagi:atom vs kod reddit 2020, visual studio code download, visual studio code vs atom reddit, visual studio code vs atom vs sublime