loader
Blog

IPhone X już jest: Oto najlepsze cechy

Wymawiane jako iPhone dziesięć, iPhone X jest najlepszym smartfonem, jaki kiedykolwiek Apple zrobił. Dzięki estetyce Apple w grze, ten smartfon ma najlepszy design w porównaniu z innymi smartfonami Apple. Zgodnie z definicją Apple, iPhone X jest przyszłością smartfonów i wyznaczył ścieżkę technologiczną na następną dekadę. Poniżej znajdują się jego najlepsze cechy i ogólny przegląd.

Identyfikacja twarzy

iPhone X nie ma Touch ID. Zamiast tego, Apple włączył swoją nową technologię rozpoznawania twarzy na tym smartfonie; Face ID. Face ID będzie używany do celów takich jak odblokowanie telefonu, uwierzytelnianie i weryfikacja ID na zakupach i wiele rzeczy, które Touch ID kiedyś zrobić. Z wyjątkiem tego, że robi je za pomocą rysów twarzy. Podczas Apple Event, Phil Schiller, starszy wiceprezes Apple ds. marketingu na świecie, powiedział, że Face ID jest tak bezpieczny, że szansa przypadkowej osoby w populacji może odblokować iPhone X i odblokować go z ich twarzy jest jeden na milion.

Face ID wykorzystuje przednią kamerę True Depth Camera, podczerwień, iluminator powodziowy, projektor punktowy i kilka czujników. Wszystkie te elementy są wykorzystywane do analizy ponad 30 000 niewidocznych punktów na Twojej twarzy w celu stworzenia precyzyjnego modelu matematycznego i mapy głębi Twojego unikalnego Face ID. Jabłka Bionic silnik neuronowy umieszczony w chipie bionicznym jest używany do przetwarzania wszystkich informacji o twarzy. Kamera True Depth jest również wykorzystywana do nowej funkcji Apple; Animoji, to animowane emoji. Animoji naśladuje ruchy Twojej twarzy i przedstawia je za pomocą emoji, tworząc w ten sposób animoji.

Intuicyjny interfejs użytkownika oparty na gestach machnięcia

Demo przez Apple's Craig Federighi dał nam pierwsze spojrzenie na iPhone X i ujawnił wiele rzeczy. Jedną z nich są gesty iPhone'a X - gesty oparte na przesunięciu palcem.

UI iPhone'a X to rewolucyjny krok, na który zdecydowało się Apple. Bez przycisku home, gesty swipe są nowym sposobem na dostęp do niektórych funkcji w telefonie, takich jak powiadomienia, dom i centrum sterowania. Gesty machnięcia są również wykorzystywane do wykonywania innych funkcji. Te nowe możliwości oprogramowania są dostępne w systemie iOS 11.

Aparat

Apple uprościł, a jednocześnie udoskonalił sztukę fotografowania za pomocą dwóch pionowych aparatów w iPhonie X. Ulepszone aparaty mają większy i szybszy czujnik, głębsze piksele, nowy filtr kolorów i są wyposażone w OIS. Dołączono do nich także funkcję rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality). Przedni aparat umożliwił również iPhone'owi X obsługę oświetlenia portretowego. Ten nowy tryb wykorzystuje możliwości True Depth i technologię twarzy, aby stworzyć efekty świetlne o jakości studyjnej. Twoje selfies będą dosłownie "oświetlone".

Wzornictwo, wydajność i ładowanie bezprzewodowe

Najbardziej urzekającą cechą iPhone'a X jest jego całkowicie szklana konstrukcja. Apple twierdzi, że to najtrwalsze szkło, jakie kiedykolwiek zastosowano w smartfonie. Ale my wiemy, że szkło to wciąż szkło. Ta konstrukcja szkła jest wzmocniona stalą i miedzią.

Mózgiem, który napędza iPhone'a X, jest układ A11 Bionic firmy Apple. W tym układzie mieści się silnik neuronowy. Apple powiedział, że jest to najinteligentniejszy i najpotężniejszy chip w smartfonie. A11 jest w stanie wykonać do 600 miliardów operacji na sekundę. Procesor ma 4 rdzenie, które są o 70% szybsze od poprzednika A10. Jest też GPU z 3 rdzeniami i jest do 30% szybszy niż ten zastosowany z A10 w iPhone 7. Dla wydajności baterii zastosowano kontroler wydajności.

Na koniec jest jeszcze bezprzewodowe ładowanie. Apple w końcu dogania resztę świata. Nie ma już kabli podczas ładowania iPhone'a X. Smartfon może ładować się bezprzewodowo za pomocą dostępnych ładowarek bezprzewodowych innych firm. Apple powiedział, że wprowadzi swoją bezprzewodową ładowarkę; mata Air Power, która będzie dostępna w 2018 roku. Mata będzie ładować wszystkie obsługiwane urządzenia Apple w tym samym czasie.