loader
Blog

Apple rezygnuje z maty AirPower

Po miesiącach oczekiwań, niekończących się plotek, przecieków i rendery, Apple w końcu anulował AirPower bezprzewodowego ładowania maty głównie ponieważ nie spełniała ona wymaganych standardów. Odkąd został po raz pierwszy ogłoszony we wrześniu 2017 roku, mata Airpower była tech z wiatrami zmian. Zgodnie z specyfikacji do tego czasu, mata miała być używana do ładowania urządzeń Apple, które obsługiwały bezprzewodowe ładowanie. Przykładowo, można by nią ładować m.in. iPhone'a, zegarek Apple, a także słuchawki AirPods.

Od jego ogłoszenia, AirPower stał się punktem centralnym ze względu na oczekiwanie, ocierając się o fanów Androida, a także zwyczaj Apple zapowiadania produktów i niedostarczania ich. To stało się również z AirPods; były opóźnienia, ale na szczęście, Apple dostarczył je. Niestety, to nie jest to, czego oczekiwali użytkownicy.

Starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii sprzętowej, Dan Riccio wydał mailowe oświadczenie dotyczące rezygnacji. "Po wielu wysiłkach, doszliśmy do wniosku, że AirPower nie będzie osiągnie naszych wysokich standardów, i odwołaliśmy projekt. Przepraszamy tych klientów, którzy z niecierpliwością oczekiwali na tę premierę. Nadal wierzymy, że przyszłość należy do sieci bezprzewodowych i jesteśmy zaangażowani w rozwijanie bezprzewodowego doświadczenia".

Ten powrót wraz z innymi serią opóźnień i problemów, które zostały stojące produkty Apple, takie jak MacBook kłopoty z klawiaturą wyraźnie wskazują na problem z Apple proces sprzętowy Apple. Chociaż nie chcielibyśmy substandardowy przegrzewający się Airpower, to jest lekcja, że następnym razem Apple ogłasza produkt produkt, nie należy się zbytnio ekscytować.

Z AirPower, Apple może mieć ustawione wysokie standardy których nie mógł spełnić. Mata ładująca, która może komunikować się z maksymalnie trzema urządzeń i dostarczyć odpowiedni ładunek bez przegrzania lub innych mishaps jest prawie niemożliwe przedsięwzięcie.

Oto problem według analityków branży za pośrednictwem Computerworld, "problem rozwijający AirPower miał do czynienia z potrzebą nakładania miedzianych cewek ładujących w celu modulowania mocy wyjściowej, aby zaspokoić potrzeby trzech urządzeń Apple z różnymi wymaganiami ładowania. wymagania. Wraz z możliwością automatycznego dostosowania mocy wyjściowej w zależności od urządzenia znajdującego się na ładowarce, im bliżej miedzianych cewek cewki miedziane ładowarki i ich większa liczba, tym większy jest potencjał przegrzania".

Alternatywy

Chociaż mata AirPower została anulowana, istnieją inne, niezależne opcje, które mogą być używane do ładowania więcej niż jednego urządzenia. Te opcje nie zapewniają jednak tego, co mata Airpower miał do jak to jest prawie niemożliwe w tej chwili. Niektóre z tych opcji mogą ładować AirPods, iPhone, i Apple Watch wszystkie razem.

Czytaj dalej na: http://top-etui.pl