loader
 • Strona główna
 • Blog
 • Co to jest Lenovo Vantage? Jak zainstalować i odinstalować z urządzenia.
Blog

Co to jest Lenovo Vantage? Jak zainstalować i odinstalować z urządzenia.

Co to jest Lenovo Vantage? Jak zainstalować i odinstalować z urządzenia.

Co to jest Lenovo Vantage? Jeśli właśnie kliknąłeś na ten artykuł, to możliwe, że masz komputer Lenovo i być może doświadczyłeś wyskakującego okienka aplikacji o nazwie Lenovo Vantage.

Lenovo Vantage to nowa aplikacja, która ułatwia aktualizację sterowników, diagnostykę urządzeń, zgłaszanie próśb o pomoc techniczną i odkrywanie aplikacji. Zagłębmy się w to, czym dokładnie jest ta aplikacja.

Ponadto, jeśli wydaje się być niewygodne o tej aplikacji, czytać do końca, aby zobaczyć super proste sposoby, które można odinstalować tę aplikację z urządzenia

Czym jest Lenovo Vantage?

Jeśli po raz pierwszy kupujesz laptop Lenovo, nikt nie może cię winić za to, że nie wiesz, czym jest Lenovo Vantage.

Cóż, Lenovo Vantage to specjalna aplikacja, która działa na urządzeniach Lenovo. Oznacza to, że możesz znaleźć lub korzystać z tej aplikacji tylko na urządzeniu Lenovo.

Inną rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że aplikacja Lenovo Vintage działa tylko w systemie Windows 10. Tak więc, jeśli używasz Windows 7 lub 8, musisz uaktualnić do Windows 10, aby rozpocząć korzystanie z Vintage, jeśli chcesz.

Lenovo Vantage został zaprojektowany, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z urządzeń Lenovo. Umożliwia dostęp do wszystkich wspaniałych funkcji, jakie urządzenia tej marki mają do zaoferowania.

CZYTAJ TAKŻE

 • 10 najlepszych stron internetowych do legalnego pobierania oprogramowania za darmo
 • 7 sposobów na zdobycie darmowych próbek świec pocztą i online
 • 7 najlepszych Eksploratorów plików Windows

Główne zastosowania Lenovo Vantage

Aplikacja Vantage jest preinstalowana w laptopach Lenovo, więc nie trzeba się głowić, aby ją zainstalować. Jednak większość osób może uznać ją za dodatkowy bagaż i zrezygnować z utrzymywania aplikacji.

Zanim jednak zdejmiesz aplikację Vantage, warto poznać korzyści i powody, dla których warto zachować aplikację zainstalowaną na laptopie Lenovo.

Dlaczego więc potrzebujesz aplikacji Lenovo Vantage zainstalowanej na swoim urządzeniu? Po pierwsze, rozważmy zastosowania tej aplikacji.

Dzięki Vantage możesz szybko zarządzać różnymi ustawieniami i zwiększać wydajność swojego urządzenia, kiedy tylko tego potrzebujesz. I nie musisz się pocić. W skrócie, Vantage umożliwia dostęp do pełnego potencjału Twojego urządzenia Lenovo.

Vantage składa się z trzech kluczowych sekcji: Zdrowie i wsparcie, Ustawienia sprzętowe oraz Aktualizacja systemu. Zajmiemy się każdą z nich po kolei.

1. Zdrowie i wsparcie

To jest miejsce, do którego należy się udać, jeśli masz problem z laptopem. Funkcja Hardware Scan jest jak przegląd techniczny dla laptopów, sprawdzający, czy wszystkie kluczowe komponenty działają zgodnie z założeniami Lenovo. Jeśli masz słabo działający dysk twardy, uszkodzony nośnik pamięci lub chybotliwy zasilacz, funkcja ta prawdopodobnie to zidentyfikuje.

Ta sekcja ujawnia również zakres gwarancji i zawiera łącza do rezerwacji wizyty inżyniera lub innych usług pomocy technicznej w ramach gwarancji.

2. Ustawienia sprzętu

Sekcja ta zawiera kilka przydatnych opcji, których nie można znaleźć w zwykłym menu Ustawienia systemu Windows 10. Stąd, na przykład, można włączyć sprytny Intelligent Cooling funkcji, która dławi wydajność, gdy wykryje laptopa jest używany na kolanach, aby utrzymać podstawę chłodniejsze.

Znajdziesz tu również opcję ustawienia nowego progu naładowania akumulatora. Do czego to służy, do cholery? Cóż, jeśli prawie zawsze używasz laptopa podłączonego do sieci elektrycznej, lepiej ustawić ładowanie baterii na mniej niż 100%.

Zmniejszy to długość czasu, przez jaki laptop może pracować na zasilaniu bateryjnym, ale poprawi zdrowie baterii w dłuższej perspektywie. Biorąc pod uwagę, że większość baterii laptopów nie może być zastąpiona w dzisiejszych czasach, to prawie na pewno warto to zrobić.

3. Aktualizacja systemu

Pod pewnymi względami powiela to ustawienia Windows Update, zapewniając najnowsze poprawki zabezpieczeń od Microsoftu. Ale zawiera także własne aktualizacje sterowników sprzętowych Lenovo, informując użytkownika o pojawieniu się nowego oprogramowania dla układu graficznego, panelu dotykowego lub innych komponentów.

Najważniejsze cechy aplikacji

 • Identyfikuje status gwarancji Twojego komputera PC
 • Oferuje ochronę antywirusową dzięki McAfee LiveSafe
 • Dostęp do pomocnych wskazówek dotyczących najnowszych technologii i wiadomości na temat marki Lenovo.
 • Poznaj przełomowe oferty na produkty i usługi Lenovo.
 • Odkrywaj inne zabawne i znaczące aplikacje
 • Dostęp do instrukcji obsługi komputera, w tym dostęp do pomocy technicznej w razie potrzeby.
 • Umożliwia korzystanie z asystenta migracji Lenovo, bezpłatnej aplikacji, która umożliwia bezproblemowe przenoszenie ustawień i plików z jednego komputera na drugi.
 • Wyświetlanie i udostępnianie informacji o przydatnych akcesoriach kompatybilnych z urządzeniem.
 • Dostęp do programu Dashlane Password Manager do ochrony haseł.

Co więcej, Vantage oferuje dostęp do szeregu narzędzi bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo urządzenia. Obejmują one wbudowany system uwierzytelniania dwuskładnikowego oraz bezpieczniejszą przeglądarkę internetową.

Czy za korzystanie z Lenovo Vantage trzeba płacić?

Od samego początku dostęp do Lenovo Vantage jest bezpłatny. Nie trzeba płacić za pobieranie ani korzystanie z aplikacji. Aplikacja działa również bezproblemowo na stacjach roboczych, komputerach stacjonarnych i notebookach.

Aby pobrać Lenovo Vantage na swoje urządzenie, odwiedź Microsoft Store w menu Start urządzenia. Wprowadź "Lenovo Vantage" na pasku wyszukiwania Microsoft Store, aby zlokalizować aplikację, pobrać ją i zainstalować. Proces ten jest bardzo prosty i szybki.

Instalacja i korzystanie z tej aplikacji są łatwe. Jeśli używasz systemu Windows 10, wykonaj poniższe kroki.

 • Przejdź do menu Start, aby zlokalizować Microsoft Store.
 • Na pasku wyszukiwania w Microsoft Store wpisz "Lenovo Vantage".
 • Pojawi się ikona Lenovo Vantage i kliknij, aby przejść bezpośrednio do strony aplikacji.
 • Kliknij ikonę "Pobierz i uruchom" i pobierz aplikację na swoje urządzenie. Po kliknięciu uruchomienia, aplikacja zostanie załadowany i otwarty.
 • Zaakceptuj politykę prywatności aplikacji po jej dokładnym przeczytaniu.

Na tym etapie, aplikacja została zainstalowana w systemie komputerowym i jest gotowa do użycia. Przejdź do menu startowego swojego urządzenia, aby uzyskać dostęp i rozpocząć korzystanie z aplikacji.

Czy odinstalowanie aplikacji to mądra decyzja?

Jeśli masz istotny powód, aby odinstalować Vantage i masz aplikację zastępczą, która może wykonać pracę, którą wykonuje aplikacja, wtedy możesz kontynuować swój plan.

Ale biorąc pod uwagę przydatność i funkcje Lenovo Vantage, odinstalowanie aplikacji nie będzie najlepszym wyborem dla Twojego urządzenia. Poza tym, aplikacja jest tylko 13.62 MB. Nie będzie nawet zajmować tyle miejsca w Twoim urządzeniu.

Oto jak możesz odinstalować aplikację.

 • Otwórz menu wyszukiwania Windows na swoim urządzeniu
 • Wpisz "Panel sterowania" i kliknij, aby go otworzyć.
 • Kliknij "Programy", a następnie "Odinstaluj program", po czym pojawi się lista wszystkich programów w Twoim urządzeniu.
 • Zlokalizuj Lenovo Vantage, aby kontynuować
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić przycisk Odinstaluj i rozpocząć odinstalowywanie aplikacji.

Być może w pewnym momencie zaczynasz się zastanawiać, czy za korzystanie z Lenovo Vantage trzeba płacić? Od początku istnienia, dostęp do Lenovo Vantage jest bezpłatny. Nie trzeba płacić za pobranie lub korzystanie z aplikacji. Aplikacja działa również bezproblemowo na stacjach roboczych, komputerach stacjonarnych i notebookach.

Lenovo Vantage jest udostępniana, aby zapewnić użytkownikom wydajną pracę z urządzeniem. Ta aplikacja została zaprojektowana, aby pomóc Ci uzyskać dostęp do wszystkiego, czego możesz potrzebować. Instalacja jest bardzo prosta. Postępuj zgodnie z powyższymi krokami, pozbywając się go, jak również łatwe do wykonania kroki powyżej zbyt.

Mam nadzieję, że znajdziesz ten artykuł kształcące i wystarczająco pouczające, zrobić dobrze, aby podzielić się i subskrybować więcej postów na blogu z naszej strony.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Polub Loading... Tags:lenovo vantage camera, lenovo vantage download uk, lenovo vantage download windows 7, lenovo vantage download without store, lenovo vantage not working, lenovo vantage uninstall, lenovo vantage update