loader
Blog

Apple Music vs. Spotify: Którego z nich wolisz?

Obecność Spotify i jego szeroka integracja z mediami społecznościowymi pozwoliła mu stać się wiodącym serwisem streamingu muzyki na żądanie. Urodzony w Szwecji serwis odegrał rolę w założeniu obecnego rynku, i od tego czasu ma wysokiej klasy płatnych abonentów, jak również niezliczone darmowe subskrybentów.

Integracja Apple Music z cloud-locker, radio na żywo i głębsza integracja urządzeń Apple sprawia, że jest to godny konkurent. Jego zdolność do wydania wysokiej klasy wyłączności sprawia, że jest to wystarczająco przekonujące, aby uzasadnić przełączanie i dopasowanie poziomów Spotify.

Chociaż może być wiele usług strumieniowego przesyłania muzyki do wyboru, istnieją tylko dwa znane dwa pretendentów do walki o pierwsze miejsce; Spotify i Apple Music. I jak oni walczą o dominację naszej lojalności strumieniowej muzyki, my pozostajemy konsumentami, aby czerpać korzyści z rzekomo zdrowej konkurencji.

Pozwoliliśmy sobie użyć obu, a podczas gdy usługi mogą mieć podobieństwa, każdy dom unikalne cechy, które pomagają im się wyróżniać.

Biblioteka muzyczna

Zarówno Spotify, jak i Apple Music dysponują ogromnymi bibliotekami. Jednak to Apple Music jest górą z 45 milionami utworów, a Spotify z 35 milionami. Niezależnie od tych liczb, żadna z bibliotek nie ma zaktualizowanych wyłączności. Apple Music używane do aktualizacji ekskluzywnych treści z głośnych muzyków, takich jak Taylor Swift album 1984, ale od tego czasu przestał.

Spotify jest dobrze znany ze swojej niechęci do czynienia w ekskluzywnych treści, dzięki czemu Apple Music wychodzą na wierzch, ponieważ oferują wyłączności, co pozwala na więcej abonentów. Jednak raporty opublikowane przez Billboard wydają się wskazywać na ostatnie zmiany dokonane przez Spotify, gdzie mieli renegocjacje z głównymi wytwórniami płytowymi, dla szansy na ustawienie paywall dla nowych wydań.

Jakość muzyki

Apple Music ma jeszcze dokonać formalnego ogłoszenia oficjalnych prędkości, przy których jego zawartość strumieni na. Niemniej jednak, pliki przechowywane w bibliotece to pliki ACC 256 kbps, tworzące ten sam format, co utwory kupione w iTunes. Spotify, z drugiej strony, oferuje swoje utwory w różnych prędkościach formatu Ogg Vorbis (~96 kbps, ~160 kbps, ~320 kbps). Najwyższy kaliber jest jednak ograniczony do abonentów Premium.

Dobre wieści mogą być w drodze dla abonentów Spotify, jako że firma planuje uruchomić testy droższego bezstratnego formatu audio jakości tier, zgodnie z doniesieniami Billboards.

Cloud Locker

Topping Apple Music kluczowych funkcji jest biblioteka iCloud Music, który został zaprojektowany, aby pozwolić kolekcjonerów MP3 dostęp do ich spersonalizowanej listy utworów z dowolnego miejsca. Chociaż seria irytujących błędów utrudniało początkowe uruchomienie funkcji, to od tego czasu rozwinęła się, aby być najlepszym z pakietu funkcji.

Wręcz przeciwnie, Spotify jest zaprojektowany, aby umożliwić dostęp do listy utworów MP3 w samej aplikacji. Jednak ta funkcja jest jeszcze do pracy bezproblemowo, ponieważ nie pozwala użytkownikom nawet przesłać swoje utwory.

Media społecznościowe

Z biegiem czasu, Spotify pracuje nad lepszą integracją z mediami społecznościowymi, a wyniki można wyraźnie zaobserwować. Tak więc, jeśli chodzi o media społecznościowe, Spotify zawsze przewyższało Apple Music, z unikalnymi funkcjami, które pozwalają na bezproblemowe udostępnianie treści na portalach społecznościowych.

Niemniej jednak, Apple Music udało się wprowadzić pewną integrację społeczną podczas ich wydania iOS 11. Funkcja jest zaprojektowana tak, aby umożliwić dodawanie nowych znajomych i mieć ich ikony wyświetlane obok albumów, których często słuchają. Niezależnie od tego, funkcja stałego śledzenia aktywności znajomych przez Spotify wychodzi na wierzch.

Podsumowując

Podczas gdy oba tytanów strumieniowych zrobić niesamowitą pracę z ich funkcji, żadna ze stron nie była w stanie pokonać drugiego pod względem subskrybentów. Apple Music będzie miał tendencję do upewnienia się, że jego użytkownicy śledzić swoje rekordy utworów dobrze, podczas gdy Spotify będzie pracować, aby umożliwić Ci śledzenie tego, co Twoi przyjaciele słuchają stale. Jednakże, jeśli Apple Music może mieć wolny plan subskrypcji, to będzie zobaczyć się hoard użytkowników i trzymać się ich, jak Spotify robi.