loader
Blog

Czy Mark Zuckerberg ukradł Facebooka?

- Czy Mark Zuckerberg ukradł Facebooka -.

To jest bardzo normalne, aby zastanawiać się, czy Mark Zuckerberg ukradł Facebook, ale to jest bardzo ważne, aby mieć dobrą wiedzę o tym pierwszy przed dojść do wniosku. Ten artykuł odpowiedział na pytanie, czy Mark Zuckerberg ukradł Facebooka.

O Marku Zukerbergu

Mimo że Mark Zuckerberg założył jeden z najczęściej używanych serwisów społecznościowych w Internecie, nie jest on powszechnie uważany za najlepszego technologicznego dewelopera.

Niektórzy posunęliby się nawet do stwierdzenia, że ich zdaniem Zuckerberg nie ma prawa do Facebooka; wygląda na to, że wiecznie jest wciągany w kolejną sądową batalię o firmę.

Gdyby nie wkład Marka Zuckerberga i innych studentów Harvardu, Facebook mógłby nigdy nie rozwinąć się w to, czym jest dzisiaj.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 • Kompletny przewodnik o tym, jak obliczyć QBI Deduction 2021 r.
 • Jak wybrać szybką pożyczkę osobistą 2021 Aktualizacje
 • Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę kredytową?
 • Aktualizacja Pożyczki osobiste
 • Jak zapłacić online kartą TJMaxx

Czy Mark Zuckerberg ukradł Facebooka?

Twierdzono, że Mark Zuckerberg ukradł koncepcję Facebooka z ConnectU.com, firmy założonej przez trzech kolegów z klasy i ich klientów, którzy pragnęli serwisu społecznościowego dla studentów Harvardu.

Facebook ostatecznie zgodził się zapłacić byłym kolegom Zuckerberga 65 milionów dolarów w sumie po przeciągającej się walce prawnej, która trwała lata.

Facebook został bez wątpienia założony przez Marka Zuckerberga, chociaż Divya Narendra, Cameron Winklevoss i Tyler Winklevoss są przypisywane jako mające oryginalny pomysł.

Film The Social Network przedstawia bliźniaków Winklevoss jako znacznie bardziej niegodziwych niż byli w rzeczywistości, mimo że w hollywoodzkiej wersji założenia Facebooka zrobiono z nich bohaterów.

Ważne rzeczy, które warto wiedzieć

Bliźniacy Winklevoss dzielili pokój z Narendrą, z którym zżyli się podczas studiów na Harvardzie.

Bliźniacy Winklevoss byli idealną antytezą buntowniczego i kujonowatego Marka Zuckerberga, ponieważ pochodzili z zamożnego środowiska i byli lubianymi sportowcami na kampusie Ivy League.

Kiedy Zuckerberg został pozwany przez Narendrę i bliźniaków Winklevoss, adwokaci Facebooka argumentowali, że pozostali studenci nie mieli wystarczająco dobrego pomysłu, aby stworzyć całą stronę internetową.

Nawet jeśli walka sądowa była trudna, Facebook dołożył wszelkich starań, aby utrzymać to, co się stało w tajemnicy.

Inne rzeczy, które warto wiedzieć

Kiedy zespół prawny dla grupy ConnectU.com postanowił ogłosić swoją wygraną, twierdząc, że uzyskali 65 milionów dolarów ugody przeciwko miliarderowi mediów społecznościowych, Facebook nie był w stanie ich powstrzymać.

Starając się utrzymać w tajemnicy to, co się stało, bliźniacy Winklevoss i Narendra wystrzelił pośpiesznie na firmę prawną.

Podczas gdy niektórzy widzowie przypuszczają, że ich decyzja, aby utrzymać Quinn Emmanuel cicho został złożony w celu utrzymania ich doskonałe relacje z Facebook.

Chociaż inni pytają, czy wierzyli, że więcej argumentów zaszkodzi ich perspektywom w sektorze technologii i mediów społecznych.

Jak dokładny był Social Network?

Przed opublikowaniem książki The Social Network i wkrótce potem adaptacji filmowej, nikt nie był świadomy istnienia bliźniaków Winklevoss lub Divya Narendra.

Aby prawdziwa historia wydała się widzom bardziej porywająca, twórcy ubarwili i zmienili pewne fakty, jak to zwykle robi Hollywood.

Bracia Winklevoss są przedstawieni w filmie jako antagoniści, a Zuckerberg pełni rolę ich pokrzywdzonego tyrana.

Inne rzeczy, które warto wiedzieć

W filmie "The Social Network" Zuckerberg stworzył szczególnie obraźliwą stronę internetową tylko dla kobiet. Jednak według Vanity Fair, Facemash zawierał zdjęcia zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Divya Narendra twierdzi, że Mark Zuckerberg został dodany do zespołu, aby dostarczyć mu informacji, których brakowało mu do stworzenia idealnego produktu.

Byli świadomi, że chcą platformy podobnej do MySpace, która weryfikowała użytkowników jako prawdziwych studentów Harvardu za pomocą ich harwardzkich adresów e-mail.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 • Jak wyjść z leasingu samochodowego wcześniej
 • Finansowanie samochodu przez dealera lub bank
 • Zero procent kredytu samochodowego
 • Best 10 College Dining Halls
 • NYU School of Law

Więcej rzeczy, które warto wiedzieć

Narendra przyznał, że nie wszystkie elementy filmu były dokładne i że jego koledzy z uczelni zostali przedstawieni negatywnie, ale mimo to uważał, że The Social Network to zabawny film.

Uważał, że w ogóle nie są do siebie podobni, więc był zaskoczony, gdy dowiedział się, że Max Minghella gra w filmie jego samego.

Podsumowując, Divya Narendra, Tyler Winklevoss i Cameron Winklevoss musieli walczyć o swoją sprawiedliwą nagrodę, pieniądze, które otrzymali utrzymają ich do końca życia.

Najczęściej zadawane pytania

1. Kto jest nr 1 najbogatszą osobą na świecie?

Jeff Bezos.


2. Kto stracił najwięcej pieniędzy w historii?

Changpeng Zhao.


3. Dlaczego Zuckerberg stracił tak dużo pieniędzy?

Jego wartość netto spadła o 29 miliardów dolarów w wyniku spadku na giełdzie.


4. Czy Bill Gates nosi przy sobie gotówkę?

Rzadko nosi przy sobie gotówkę lub portfel.


5. Dlaczego Mark Zuckerberg stracił 30 miliardów?

Po gorszym od oczekiwanego ogłoszeniu wyników inwestorzy wyprzedali duże ilości akcji Facebooka, które zanotowały 25% spadek.


6. Ile gotówki ma Mark Zuckerberg?

84,3 miliarda dolarów.


7. Co Mark Zuckerberg robi ze swoimi Pieniędzmi?

61,2 mld USD.


8. Kto jest oryginalnym założycielem Facebooka?

Mark Zuckerberg.


9. Jaki procent udziałów w Facebooku posiada Mark Zuckerberg?

12.8%


10. Od kogo Mark Zuckerberg przejął Facebooka?

ConnectU.com.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł i uznał go za pomocny, zrób dobrze, aby podzielić się nim z przyjaciółmi i bliskimi, a także, możesz podzielić się swoimi opiniami w sekcji komentarzy.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Like Loading...