loader
Blog

Co to jest Apple Pay i jak działa?

- Co to jest Apple Pay i jak działa -.

Od 2014 roku istnieje alternatywa płatności mobilnych o nazwie Apple Pay. I przez te wszystkie lata stopniowo zyskiwała na popularności. Jednak w tym artykule poznasz, czym jest Apple Pay i jak działa.

Czym jest Apple Pay?

Jest to usługa płatności mobilnych i portfela cyfrowego, która umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności osobiście, w ramach aplikacji iOS oraz przez internet za pomocą Safari.

Ponadto działa z iPhone'em, Apple Watch, iPadem i komputerami Mac, wśród innych produktów Apple. W terminalu w punkcie sprzedaży z funkcją zbliżeniową, digitalizuje i może zająć miejsce transakcji kartą kredytową lub debetową z chipem i PIN-em.

Można jej używać w każdym przedsiębiorstwie, które akceptuje płatności zbliżeniowe. nie jest ograniczona do tych, które posiadają terminale do płatności zbliżeniowych dedykowane Apple Pay.

Dodaje dwuskładnikowe uwierzytelnianie za pomocą kodu, kodu PIN lub Touch ID.

Jak działa Apple Pay?

W amerykańskich punktach handlowych, które mają wyświetlone ikony Apple Pay lub płatności zbliżeniowych, możesz użyć tej aplikacji do dokonania zakupów.

Co więcej, za pomocą tej aplikacji możesz wysłać pieniądze przez aplikację Wiadomości na urządzeniu Apple. Domyślną kartą płatniczą jest Twoja karta Apple Cash, ale możesz ją zmienić.

Korzystanie z niej może wygenerować kod transakcji i numer specyficzny dla urządzenia, gdy dokonujesz zakupu w sklepie.

Numer Twojej karty kredytowej nie jest przechowywany na Twoim komputerze ani na serwerach. Dodatkowo, firmy nie otrzymują numerów kart.

Inne informacje

Musisz być mieszkańcem Stanów Zjednoczonych i mieć ukończone 18 lat, aby móc wysyłać i otrzymywać pieniądze za pomocą płatnej aplikacji.

Jeśli jednak jesteś niepełnoletni w Stanach Zjednoczonych, Twoja rodzina może założyć dla Ciebie Apple Cash jako członka rodziny Apple Cash.

Za pomocą konta Apple Cash Family można wysłać lub otrzymać do 2 000 USD w jednej transakcji lub w ciągu siedmiu dni.

Jak skonfigurować Apple Pay

Apple Watch, Mac, iPad i iPhone mają fabrycznie zainstalowaną usługę Apple Pay. Nie trzeba pobierać dodatkowej aplikacji ani przechodzić procesu rejestracji.

Aby skonfigurować Apple Pay, musisz podłączyć swoje karty debetowe, kredytowe i przedpłacone do aplikacji Wallet. Domyślną kartą płatniczą jest pierwsza, którą dodasz do aplikacji Wallet.

Jak bezpieczne są aplikacje Apply Pay i Apple Cash?

Firma Apple twierdzi, że jej urządzenia mają wbudowane w sprzęt i oprogramowanie zabezpieczenia, które pomagają chronić transakcje.

Aby skorzystać z aplikacji, możesz użyć Face ID lub Touch ID albo ustawić kod dostępu w telefonie iPhone w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa.

Oryginalne numery kart kredytowych, debetowych lub przedpłaconych używanych z aplikacją nie są przechowywane przez Apple, ani nie może uzyskać do nich dostępu, firma twierdzi.

Jednak gdy użytkownik korzysta z karty kredytowej, debetowej lub przedpłaconej za pomocą tej aplikacji, Apple nie zapisuje danych dotyczących transakcji, które mogą być wykorzystane do identyfikacji użytkownika.

Więcej informacji

Apple Cash zapewnia dodatkową ochronę, ponieważ do weryfikacji transakcji wykorzystuje identyfikator twarzy lub identyfikator dotykowy. Nie tylko to, ale numer konta nigdy nie jest upubliczniony i nie ma rzeczywistej karty.

Ponadto, pomimo środków bezpieczeństwa, zawsze istnieje pewne ryzyko związane z korzystaniem z każdej metody płatności. Przestępcy wykorzystują różne oszustwa bankowe, aby uzyskać informacje finansowe.

Naukowcy z uniwersytetów w Birmingham i Surrey ustalili, że wady Apple Pay i Visa mogą pozwolić złodziejom na ominięcie ekranu blokady Apple Pay w iPhonie i dokonanie płatności zbliżeniowych.

Jeśli nie czujesz się komfortowo korzystając z Apple Cash lub Apple Pay, pomyśl o innych sposobach przekazywania, otrzymywania i wydawania pieniędzy.

I wreszcie, Twoja domyślna karta z Apple Pay to ta, której możesz szybko i prosto używać w sklepach i w internecie, stukając dwukrotnie w boczny przycisk i włączając Touch lub Face ID.

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy można zostać oszukanym w Apple pay?

Może to być oszustwo, jeśli nie zwróciłeś się bezpośrednio do firmy, aby rozpocząć dialog.


2. Gdzie znajduje się przycisk Apple Pay?

Wystarczy nacisnąć przycisk Home na iPhonie trzymając go blisko czytnika.


3. Jak działa Apple Pay na Twoim telefonie?

Konfiguracja Apple Pay jest bardzo prosta. Wystarczy, że dodasz swoją kartę kredytową lub debetową do aplikacji Wallet na telefonie iPhone.


4. Jakie są korzyści z posiadania Apple Pay?

W porównaniu z używaniem rzeczywistej karty kredytowej, debetowej lub przedpłaconej, Apple Pay jest bardziej bezpieczny.


5. Czy istnieje miesięczna opłata za Apple Pay?

Nie, nie ma żadnych kosztów związanych z korzystaniem z Apple Pay.


6. Jakie są zalety i wady Apple Pay?

  • Płatności

  • Wygodna strona

  • Bezpieczna strona

  • Nie wymaga internetu

  • Brak dodatkowych opłat. Prywatność


7. Czy można zostać oszukanym na Apple Pay?

Może to być oszustwo, jeśli nie zwróciłeś się bezpośrednio do firmy, aby rozpocząć dialog.


8. Ile kosztuje Apple Pay?

Dodatkowa opłata w wysokości 1,5 procent, przy czym minimalna opłata wynosi 0,25 USD, a maksymalna 15 USD.


9. Czy dostanę papierowy rachunek za moją kartę Apple Card?

Niestety, w tej chwili nie ma takiej możliwości.


10. Czy Apple Card nie ma formy papierowej?

Apple Card nie zawiera papieru.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł i okazał się pomocny, podziel się nim z przyjaciółmi i bliskimi, a także możesz podzielić się swoimi opiniami w sekcji komentarzy.

Share this:

  • Twitter
  • Facebook

Lubię to:

Like Loading...