loader
Blog

Jak dostosować dźwięki w systemie Windows 10 i skąd je pobrać

Jak dostosować dźwięki w systemie Windows 10 i gdzie je pobrać.

Dostosowywanie dźwięków w systemie Windows 10 i skąd je pobrać: W systemie Windows dostępnych jest wiele motywów, które wykorzystują domyślny schemat dźwiękowy Windows. Zgodnie z ustawieniami motywu schematy dźwiękowe są również zmieniane po zastosowaniu innego motywu.

Teraz, jeśli nie czujesz się komfortowo z dostarczonymi schematami dźwiękowymi, możesz łatwo dostosować je do swoich preferencji. Dlatego w tym artykule przedstawimy kroki, dzięki którym będziesz mógł dostosować własny schemat dźwiękowy w systemie Windows 10.

CZYTAJ TAKŻE:

  • Pasek zadań Windows 10 nie działa? Oto proste sposoby na naprawienie tego problemu
  • Jak rozwiązać problem zdarzenia Kernel-Power ID 41 w systemie Windows 10?
  • Mysz w systemie Windows 10 nie działa? Jak rozwiązać problemy z myszą?
  • Proste kroki, jak rozwiązać problemy z trybem uśpienia w systemie Windows 10

Jak dostosować dźwięki w systemie Windows 10

Dostosowywanie dźwięku za pomocą ustawień dźwięku w systemie Windows 10 Dostęp do menu ustawień można uzyskać na dwa sposoby: 1) Ustawienia>System>Dźwięk>Ustawienia powiązane>Panel sterowania dźwiękiem

2) Otwórz Panel sterowania i kliknij pozycję Dźwięk. Każda z tych opcji przeniesie Cię do tego samego okna, a gdy już tam będziesz, kliknij kartę Dźwięk.

Domyślnie w systemie Windows 10 dostępne są tylko dwa natywne schematy dźwięku: Domyślny Windows lub Bez dźwięków.

Więcej schematów i motywów staje się dostępnych w menu rozwijanym Schemat dźwiękowy w miarę pobierania kolejnych schematów i motywów.

Ponadto istnieje możliwość zmiany poszczególnych dźwięków dla każdego programu w sposób indywidualny. Lista wydarzeń znajduje się w drugim menu rozwijanym.

Możesz wybrać dźwięk z podanej listy lub kliknąć przycisk Przeglądaj, aby wybrać inny plik dźwiękowy na swoim komputerze. Po wprowadzeniu żądanych zmian kliknij przycisk Zapisz jako, a następnie nadaj nazwę swojemu schematowi dźwiękowemu.

CZYTAJ TAKŻE:

  • 10 szalenie łatwych sposobów na zarabianie za wyszukiwanie informacji w sieci
  • 10 najlepszych motywów systemu Windows 10 dla każdego pulpitu
  • Jak używać słuchawek dousznych jako mikrofonu w systemie Windows/PC

Strony, z których można pobrać efekty dźwiękowe dla systemu Windows

Freesound

Serwis Freesound jest niezwykle aktywny i stale dodaje nowe dźwięki od użytkowników z całego świata.

W bazie znajduje się ponad ćwierć miliona efektów dźwiękowych, co sprawia, że jest to bardzo zróżnicowane źródło.

Znajdują się tu standardowe dźwięki, takie jak odgłosy natury i uderzenia perkusji, ale także bardziej nietypowe, jak np. odgłosy otoczenia w zamrażarce.

Nie trzeba nawet niczego konwertować, ponieważ wszystkie wyniki można posortować według typu pliku, co oznacza, że można wybrać pliki .wav, z których Windows będzie zadowolony.

Dostępna jest także funkcja umożliwiająca śledzenie określonych użytkowników lub tagów.

Dzięki cotygodniowym wiadomościom e-mail będziesz informowany o wszelkich aktualizacjach, co jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zachować świeżość swoich dźwięków.

SoundBible

W serwisie SoundBible można pobrać tysiące darmowych efektów dźwiękowych, a co tydzień dodawane są kolejne. Automat do gier, samochód wyścigowy i kostki lodu w szklance to tylko niektóre z dźwięków, które można pobrać z tej strony.

Jeśli nie możesz znaleźć konkretnego dźwięku, który Cię interesuje, możesz skorzystać z pomocy serwisu Patreon, do którego możesz dołączyć i poprosić o coś. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że uda Ci się go znaleźć w ich archiwach lub na jednej z innych stron, które zostały tu zasugerowane.

Podziel się tym:

  • Twitter
  • Facebook

Lubię to:

Lubię Loading... Tagi:najlepsze schematy dźwiękowe windows 10, schemat dźwiękowy gaia dla windows, jak zainstalować schematy dźwiękowe: windows 10, brakujące schematy dźwiękowe windows 10, schematy dźwiękowe windows 10 reddit, motywy windows 10