loader
Blog

Jak zidentyfikować muzykę i utwory w filmach na YouTube?

Jak rozpoznać muzykę i utwory w filmach na YouTube.

Identyfikacja muzyki i piosenek w filmach na YouTube: Ten artykuł pomoże ci zidentyfikować muzykę i piosenki, które słyszałeś z filmów, zwłaszcza w filmach na YouTube, a następnie, jeśli to konieczne, jak dodać tę muzykę do własnego filmu jako podkład muzyczny.

Twórcy YouTube lubią dodawać fantastyczną muzykę w tle do swoich filmów na YouTube.

Po obejrzeniu filmu i stwierdzeniu, że piosenka jest świetna, możesz się zastanawiać, jak się nazywa i gdzie mogę ją pobrać? W tym poście znajdziesz odpowiedź.

Pierwszy krok jest najłatwiejszy, ale większość ludzi go pomija.

Jeśli firma lub ulubiony YouTuber wykorzystuje piosenkę w jednym ze swoich filmów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w opisie poda autora oryginalnego utworu.

Jeśli tego nie zrobią, istnieje szansa, że YouTube usunie film.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest więc przejście do pola opisu filmu i kliknięcie Pokaż więcej. Przewiń w dół, a znajdziesz sekcję o nazwie Muzyka w tym filmie.

Będzie ona zawierać nazwę utworu i wykonawcę. Kliknij go, aby przejść do utworu; na YouTube, jeśli został przesłany oficjalnie lub w Sklepie Play, jeśli nie.

Filmy, które wykorzystują wiele utworów, będą miały wiele tytułów w opisie.

Jednak nie zawsze pojawiają się one we właściwej kolejności, więc będziesz musiał przesłuchać je wszystkie, aby dowiedzieć się, który z nich jest który.

Twitter również może pomóc

Umieść identyfikator wideo YouTube (nie adres URL wideo) w polu wyszukiwania Twittera, a zobaczysz listę wszystkich tweetów, które wspominają o tym filmie.

Być może niektóre z tych tweetów będą zawierały więcej informacji o filmie lub możesz rozważyć skontaktowanie się z osobami, które udostępniły ten film na Twitterze w celu uzyskania wskazówek.

Jest to dobra opcja, gdy próbujesz zbadać zagraniczną muzykę.

Zalecam wyszukiwanie na Twitterze identyfikatorów wideo YouTube zamiast adresów URL, ponieważ ludzie mogą używać różnych adresów URL w tweetach, ale identyfikator w adresie URL zawsze będzie taki sam.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

  • Dotacje / pożyczki dla muzyków i wskazówki dotyczące uzyskiwania do nich dostępu
  • Jak recenzować muzykę na Slicethepie i zarobić na tym dodatkowe pieniądze?
  • Czy SliceThePie to oszustwo czy legalny sposób na zarabianie podczas słuchania muzyki?
  • Głośność iPhone'a nie działa tak, jak powinna? Wypróbuj to

Biblioteka wymiany audio YouTube

Niektóre filmy na YouTube zawierają muzykę w tle z biblioteki YouTube Audio Swap Library i stosunkowo łatwo jest określić ścieżkę dźwiękową w takich przypadkach. Oto jak to zrobić.

Gdy jesteś na stronie wideo YouTube, kliknij przycisk statystyk wideo (dostępny pod odtwarzaczem wideo), a zobaczysz szczegółowe informacje o utworze, w tym nazwę wykonawcy i albumu.

Ta sztuczka zadziała tylko w przypadku filmów wykorzystujących muzykę z biblioteki Audio Swap.

Komentarze YouTube

Jeśli nie możesz znaleźć żadnych informacji o utworze w opisie YouTube, musisz przejść do obszaru komentarzy, ponieważ niektórzy ludzie lubią ten utwór tak samo jak ty.

  • Prawdopodobnie znajdą utwór i opublikują jego nazwę w obszarze komentarzy.
  • Aby szybko zidentyfikować utwory na YouTube, konieczne jest sprawdzenie obszaru komentarzy.
  • Otwórz żądany film, a następnie przewiń stronę w dół i przejdź do obszaru komentarzy.
  • Przejrzyj komentarze i odpowiedzi jeden po drugim, być może znajdziesz nazwę utworu.

Użyj Shazam

Shazam to najlepsza aplikacja do identyfikacji muzyki i działa jak urok w przypadku filmów z YouTube. Musisz pobrać aplikację na telefon komórkowy, ale możesz jej również używać na komputerze.

Gdy oglądasz wideo na komputerze, uruchom Shazam na telefonie. Przytrzymaj telefon blisko głośników, gdy utwór zacznie grać, a Shazam zidentyfikuje go w mgnieniu oka.

Jeśli oglądasz wideo z YouTube na telefonie, użyj trybu Pop-Up. Najpierw przejdź do Shazam > Mój Shazam > Ustawienia > Pop-up Shazam i włącz go.

Wróć do filmu i odtwórz go. Gdy odtwarzany jest utwór, który chcesz zidentyfikować, dotknij i przytrzymaj pływający przycisk Shazam.

Ponownie, Shazam zidentyfikuje utwór i w końcu będziesz wiedzieć, co to jest.

Udostępnij to:

  • Twitter
  • Facebook

Lubię to:

Lubię to Ładowanie... Tagi:identyfikacja piosenek w filmach youtube aha music identyfikacja piosenki online jak znaleźć piosenkę użytą w filmie youtube wyszukiwarka piosenek youtube online przesyłanie wideo identyfikacja piosenki znajdź piosenkę z wideo