loader
Blog

Dlaczego TikTok jest tak popularny?

- Dlaczego TikTok jest tak popularny -.

Nie masz pewności co do atrakcyjności TikTok? Ewentualnie, co odróżnia go od innych aplikacji społecznościowych? Oto niektóre odpowiedzi. Ten artykuł dostarczył trochę informacji o tym, dlaczego TikTok jest tak popularny.

O TikTok

Użytkownicy mogą śpiewać, tańczyć, działać lub naśladować klipy audio lub wcześniej nagrane piosenki na TikTok, oprogramowanie do tworzenia krótkich wideo. Jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie jest platforma znana wcześniej jako Musical.ly.

Jedną z najczęściej pobieranych aplikacji zarówno na iOS, jak i Androida w 2019 roku był TikTok, który ma ponad 500 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie.

Właścicielem TikTok jest chińska korporacja ByteDance. Jest ona wynikiem połączenia musical.ly i douyin, dwóch istniejących już aplikacji.

TikTok jest wyjątkowy, ponieważ jest jedyną chińską siecią społecznościową, która osiągnęła globalne uznanie i ma zwolenników na Zachodzie.

READ ALSO:

 • University of Washington Dental School Tuition Fee
 • Personal Loan Companies
 • Uzyskanie najlepszego kredytu studenckiego bez poręczyciela
 • Pożyczka prywatna - recenzja
 • USDA Home Loan Mortgage Calculator

Dlaczego TikTok jest tak atrakcyjny

Młodzi ludzie uwielbiają szybkie rozproszenie uwagi i mikro-rozrywkę. Jedną z największych zalet TikTok jest właśnie to. Filmy są przyjemne, szybkie i popularne.

Ludzie mogą zbudować kanał świeżych materiałów od twórców, których najbardziej cenią, poprzez śledzenie innych kont. Dostępny jest również feed "For You", który wyświetla zróżnicowany wybór filmów od różnych osób.

Ta technika zapewnia ciągły strumień świeżych treści do obejrzenia i zasila ekstremalne uzależnienie aplikacji. Kanał "Dla Ciebie" ma tę zaletę, że wyświetla treści od osób, których normalnie nie śledzisz.

Jest to prawdopodobnie kolejny czynnik sprawiający, że TikTok jest tak popularną aplikacją. Program umożliwia użytkownikom z nawet najmniejszymi follow-upami "przejść wirusowo" i z dnia na dzień stać się sławnym w Internecie.

Inne rzeczy, które warto wiedzieć

Typowe elementy sieci społecznościowej, takie jak wiadomości bezpośrednie i możliwość "polubienia" filmów, są również dostępne w TikTok.

TikTok doskonale nadaje się również do tworzenia memów. Ludzie są w stanie zaadaptować pomysł innej osoby, wykorzystując audio z innych filmów na własne, nowe sposoby.

Pojawił się jako najnowsza platforma do wyniesienia zwykłych użytkowników do viralowej supergwiazdy. Loren Gray, który ma ponad 38 milionów zwolenników, jest jednym z najbardziej znanych użytkowników TikTok w tej chwili.

Mimo, że omówiliśmy podstawy, korzystanie z TikTok jest jedynym sposobem, aby naprawdę go zrozumieć.

Przyszłość TikTok

Chociaż aplikacja TikTok jest teraz niesamowicie popularna, nadal nie ma pewności, że jej popularność kiedykolwiek dorówna innym platformom mediów społecznościowych, takim jak Instagram i YouTube.

Wracając do czasów, Vine był bardzo lubianą stroną do dzielenia się filmami, ale nie ma go już w ogóle. I są inne aplikacje, które szybko zyskały popularność przed zniknięciem.

TikTok musi nadal wprowadzać innowacje i odkrywać świeże metody angażowania swojej bazy użytkowników, jeśli chce utrzymać swój obecny poziom sukcesu.

CZYTAJ DALEJ:

 • Used Appliances Near Me
 • Garbage Pickup near Me
 • Zwroty butelek w pobliżu mnie
 • Miejsca sprzedaży używanych płyt CD online
 • Gdzie sprzedać stare akumulatory samochodowe w pobliżu Ciebie

Więcej rzeczy, które warto wiedzieć

Aby aplikacja stała się siecią społecznościową, która przetrwa, trzeba będzie również uczynić platformę bardziej przyjazną dla marki pod względem marketingu.

TikTok jest na dobrej drodze, ponieważ więcej firm zwraca się do niego, aby poszerzyć swój zasięg marketingu mediów społecznościowych.

Bez wątpienia będzie się rozwijać i może nawet być w stanie konkurować z istniejącymi platformami mediów społecznościowych, jeśli będzie w stanie wykorzystać zaangażowanie marki.

Najczęściej zadawane pytania.

1. Co jest takiego wyjątkowego w TikTok?

Ogromna różnorodność widzów i współtwórców na TikTok jest tym, co czyni go wyjątkowym.


2. Dlaczego TikTok jest tak wciągający?

TikTok trzyma Cię w napięciu, dostarczając Ci świeże i interesujące treści, które nie wyczerpują Twoich ograniczonych możliwości uwagi.


3. Czy TikTok to następna wielka rzecz?

Marketerzy i eksperci od mediów społecznościowych ogólnie zgadzają się, że TikTok ma potencjał, aby stać się "The Next Big Thing."


4. Dlaczego TikTok jest bardziej popularny niż Youtube?

Dłuższe filmy i nowe funkcje TikTok, takie jak live streaming i shoppable content, będą stale przyciągać więcej użytkowników i zabezpieczać większe przychody z reklam.


5. Czy YouTube to umierająca platforma?

Jak wynika ze statystyk, obecny monarcha treści wideo wciąż rządzi.


6. Czy YouTube traci widzów na rzecz TikTok?

Obecny monarcha treści wideo wciąż rządzi - wynika ze statystyk.


7. Czy TikTok jest większy od Instagrama?

W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku TikTok miał najwięcej pobrań, prześcigając Instagrama, by zająć pierwsze miejsce.


8. Czy TikTok pokonuje Facebooka?

W pierwszym kwartale miał około 1,6 miliarda globalnych miesięcznych aktywnych użytkowników, co jest mniej niż 2,9 miliarda Facebooka, ale stanowi około 45-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem.


9. Dlaczego mój TikTok ma 0 Views?

Twoje wideo może być "w trakcie przeglądu", jeśli tak jest.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł i uznał go za pomocny, zrób dobrze, aby podzielić się nim z przyjaciółmi i bliskimi, a także, możesz podzielić się swoimi opiniami w sekcji komentarzy.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Like Loading...