loader
Poradniki

Jak wybrać samochodową ładowarkę do telefonu?

Jeśli spędzasz dużo czasu za kierownicą, ten artykuł jest dla Ciebie! Jednym z najbardziej przerażających koszmarów podczas długiej podróży jest sytuacja, w której Twój telefon, tablet lub laptop przestaje działać. Jest jednak prosty sposób na uniknięcie takich kłopotów - potrzebna będzie ładowarka samochodowa. Wybór dostępnych ładowarek jest bardzo szeroki, ale warto się zastanowić i wybrać model, który będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom. Ładowarki samochodowe różnią się mocą i liczbą portów USB. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze ładowarki.

Na co zwracać uwagę przy wyborze samochodowej ładowarki do telefonu?

Najpopularniejszym typem ładowarki samochodowej jest ta podłączana do gniazda zapalniczki. Występuje ona w 3 wariantach:

klasycznym - urządzenie posiada porty USB, do których możesz podłączyć swoje urządzenie mobilne za pomocą kabla,
z dodatkowym kablem - do jednego z portów USB podłączony jest kabel - posiada dodatkowe złącza do ładowania,
indukcyjna - nowoczesny typ ładowarki, czyli możesz naładować swoje urządzenie bez użycia kabla - wystarczy, że położysz je na specjalnej płytce lub włożysz do uchwytu podłączonego do ładowarki. 
Jest jednak jeszcze kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze ładowarki samochodowej. Musisz pamiętać o odpowiednich parametrach, aby mieć pewność, że urządzenie spełni Twoje oczekiwania. 

Parametry do rozważenia

Szukając idealnej ładowarki samochodowej, powinieneś wziąć pod uwagę:

  • Amperaż - jest to bezpośrednio związane z tym, jak szybko będziesz w stanie naładować swój telefon. Parametr ten zależy od możliwości ładowania konkretnego modelu telefonu oraz od parametrów technicznych ładowarki.
  • Ilość gniazd - ładowarka samochodowa USB może posiadać jedno lub więcej gniazd. Modele z większą ilością gniazdek są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują naładować inne urządzenia, nie tylko telefon.
  • Długość kabla (w przypadku ładowarek, które wymagają kabla) - powinieneś mieć możliwość podłączenia telefonu i odłożenia go w bezpieczne miejsce w samochodzie. Najważniejsza jest odległość od gniazda zapalniczki. Długi kabel oznacza większą mobilność i minimalizuje ryzyko uszkodzenia. 
  • Zabezpieczenia - dobra ładowarka samochodowa posiada odpowiednie zabezpieczenia, które zapobiegają awarii lub uszkodzeniu urządzenia. Do najważniejszych zabezpieczeń należy zaliczyć ochronę przed przepięciem, przeciążeniem, przed zwarciem oraz przegrzaniem.
  • Dodatkowe funkcje - kolejnym ważnym aspektem jest funkcjonalność ładowarki samochodowej. Niektóre z nich mogą posiadać pewne innowacyjne rozwiązania, które znacznie poprawią wrażenia z ich użytkowania, np. szybciej naładują Twoje urządzenia w trakcie podróży. Jeśli cenisz sobie taką opcję, postaw na model z technologią Quick Charge i Power Delivery.

W tym przypadku wybór konkretnej marki ładowarki nie jest aż tak istotny. Współczesne ładowarki są wykonane w zaawansowanej technologii, która pasuje do akcesoriów marek premium. Kompatybilna, uniwersalna ładowarka samochodowa może być używana do ładowania praktycznie każdego urządzenia. Warto zwrócić uwagę na ładowarki Green Cell, które wyposażone są w technologię Quick Charge 3.0 oraz funkcję Power Delivery. Oprócz standardowego portu USB, ładowarka Green Cell 30W posiada dodatkowy port USB-C, co oznacza, że można do niej podłączyć dwa urządzenia jednocześnie.

Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać najlepszą ładowarkę samochodową dopasowaną do Twoich potrzeb. Na naszej stronie znajdziesz wyszukiwarkę, która przeprowadzi Cię przez proces sprawdzania i wyboru odpowiednich urządzeń. Ma to na celu zapewnienie, że produkt, który kupisz będzie kompatybilny z Twoim sprzętem i będzie posiadał odpowiednie parametry. Możesz zapoznać się z szeregiem proponowanych produktów, aby wybrać ten, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.

Jeśli zastanawiasz się, jakie akcesoria będą pasować do Twojego Samsunga Galaxy Note 10 Plus, możesz sprawdzić to w naszej wyszukiwarce. 

Wystarczy, że podasz 3 ważne informacje:

  • Typ urządzenia - w tym przypadku jest to telefon,
  • Marka - Samsung
  • Model - Samsung Galaxy Note 10 Plus

Po ustawieniu odpowiednich filtrów możesz mieć pewność, że Green Cell GC PowerRide 54W, który pojawi się wśród wyników wyszukiwania będzie kompatybilny z Twoim telefonem.

Podsumowanie

Ładowarka samochodowa to bardzo przydatne urządzenie. Dobrze jest mieć taką, która odpowiada Twoim potrzebom, dlatego poświęć chwilę na znalezienie najlepszego modelu dla siebie. Akcesorium to musi być kompatybilne z Twoimi urządzeniami mobilnymi oraz posiadać odpowiednie zabezpieczenia - to wszystko po to, aby wyeliminować ryzyko uszkodzenia sprzętu, który chcesz naładować. Poznaj produkty dostępne w naszym sklepie internetowym i przekonaj się, jak łatwo jest znaleźć akcesoria pasujące do Twojego urządzenia!