loader
Blog

6 sztuczek, jak zwolnić miejsce na telefonie iPhone

Czy nie jest to po prostu tak denerwujące, kiedy idziesz zainstalować nową aplikację, tylko dowiedzieć się, że nie masz wystarczająco dużo miejsca na telefonie?

Oczywiście zaczynasz myśleć o tym, jakie aplikacje można żyć bez, i przewijać swoje zdjęcia, aby usunąć stare.

Podczas gdy są to szybkie sposoby, aby zwolnić miejsce na telefonie, oto 4 sztuczki, aby zwolnić miejsce na telefonie bez podejmowania drastycznych środków.

#1: Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki w Safari i Chrome

Pamięć podręczna przeglądarki jest tymczasowym miejscem przechowywania w telefonie plików, które są pobierane przez przeglądarkę do wyświetlania stron internetowych.

Podczas korzystania z Safari i Chrome Twój iPhone może przechowywać historię stron internetowych i inne dane, których po prostu nie potrzebujesz.

Zajmuje to niepotrzebnie miejsce w telefonie.

Aby wyczyścić pamięć podręczną w Safari, przejdź do Ustawienia>Safari>Wyczyść historię i dane witryn.

To samo zrób w Chrome, wchodząc w ustawienia aplikacji i wybierając opcję Wyczyść dane przeglądania.

Po wykonaniu tych dwóch kroków, sprawdź, ile miejsca zostało zwolnione.

# 2: Przestań przechowywać teksty na zawsze

Twój iPhone przechowuje wszystkie wiadomości, które wysyłasz i odbierasz w wątkach czatu, co oznacza, że możesz przewinąć w górę, aby zobaczyć całą historię rozmów z każdym z kontaktów.

Chociaż to ustawienie jest świetne, jeśli chcesz sprawdzić rozmowę, że masz z kimś lat wstecz, to zajmuje cenne pamięci masowej w telefonie.

Aby zatrzymać telefon zapisywania tekstów na zawsze, przejdź do ustawień> Wiadomości>Historia wiadomości>Zachowaj wiadomości.

Tam zobaczysz, że można wybrać albo 30 dni lub 1 rok. Po dokonaniu wyboru, wyskakujący komunikat zapyta, czy chcesz usunąć swoje starsze wiadomości; dotknij Usuń, aby kontynuować.

Po wykonaniu tej czynności nadal będziesz widzieć wszystkie swoje kontakty w aplikacji do obsługi wiadomości, ale wyświetlane będą tylko najnowsze wiadomości, które zostały wysłane i otrzymane.

#3: Usuń pobraną zawartość, której nie będziesz już używać

Jeśli masz tendencję do słuchania podcastów tylko raz, trzymanie ich w telefonie to strata miejsca!

Przejdź do Ustawienia>Ogólne>Pamięć masowa i korzystanie z iCloud>Zarządzaj pamięcią masową, a następnie przejrzyj swoje podcasty i usuń te, których nie będziesz słuchać ponownie.

Podobnie zrób, jeśli masz książki pobrane na iPhone'a, których raczej nie przeczytasz ponownie. Jeśli korzystasz z Safari, Twoja lista lektur offline również może pochłaniać Twoje dane.

Aby wyczyścić listę lektur offline, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Pamięć masowa i korzystanie z iCloud>Pamięć masowa>Zarządzaj pamięcią masową, a następnie usuń listę lektur offline, jeśli oczywiście już jej nie potrzebujesz.

Warto również sprawdzić, czy masz jakieś wiadomości głosowe zapisane na telefonie, których już nie potrzebujesz.

#4: Przestań podwójnie zapisywać zdjęcia

Być może zauważyłeś, że Twój telefon domyślnie zapisuje dwie wersje zdjęć. Zajmuje to więcej miejsca w telefonie.

Aby odznaczyć tę funkcję, przejdź do Ustawienia> Zdjęcia i aparat> Zachowaj normalne zdjęcie

Więcej na: http://e-zegarki.info.pl