loader
Blog

Czy Apple pozbędzie się Touch ID w swoim kolejnym flagowcu?

Według nowych młynów plotek, 10. rocznica Apple telefon; "iPhone 8," może mieć zmianę w projekcie. To znaczy, nowy iPhone nie będzie sport wbudowany czujnik linii papilarnych Touch ID, jak spekulowano w pierwszych plotek i przecieków. Informacje w Bloomberg zwraca uwagę, że Apple może sprzyjać technologii skanowania twarzy 3D w miejsce Touch ID. Źródła donoszą, że testy są już w toku.

Plotki te są zgodne z tym, co najbardziej dokładne i słynny analityk KGI Securities przewidział z powrotem w marcu. Analityk, Ming-Chi Kuo, twierdził, że jeden z oczekiwanych iPhone'ów, OLED iPhone 8, nie będzie miał wbudowanego Touch ID. Jest to spowodowane stanem technologicznym, który sprawi, że trudno będzie go wdrożyć. Wyzwania obejmują; obecna technologia wyświetlania OLED nie będzie działać z istniejącą technologią skanowania linii papilarnych, a tam są jeszcze wyzwania w realizacji skanowania przez zdolność pod wyświetlaczem technologii odcisków palców.

Na jasnej stronie, urządzenie będzie pierwszym smartfonem, który charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem ekranu do ciała. Wynika to z krawędzi do krawędzi wyświetlacza i znacznie zmniejszone ramki, ponieważ nie będzie fizyczny przycisk domu. W związku z tym, nie ma dalszych informacji i przecieków na temat tego, czy Touch ID zostanie przeniesiony. To może być w jakiś sposób prawdziwe, że Apple jest rowing Touch ID.

Bez Touch ID, czujniki 3D będą używane jako nowa forma zabezpieczenia biometrycznego dla Apple. Raporty obracające się wokół tego pomysłu robiły rundy w Internecie przez jakiś czas, sugerowały również, że Apple wdroży rozpoznawanie twarzy za pomocą nowych czujników 3D. Oznacza to, że skanowanie twarzy będzie wykorzystywane do wykonywania niektórych funkcji bezpieczeństwa. Według osób, które podejmują się testów, czujniki 3D będą wykorzystywane do odblokowywania telefonu, logowania i uruchamiania bezpiecznych aplikacji, a także uwierzytelniania płatności. Skanowanie oczu będzie również używany. Apple wydaje się podążać za trendem; wdrażając inne biometryczne metody uwierzytelniania oprócz czujnika linii papilarnych.

Chociaż z WWDC 2017, podstawowym zastosowaniem dla 3D sensing było dla rozszerzonej rzeczywistości. To, co wszyscy przeoczyli, to fakt, że technologia ta może być wykorzystana do skanowania twarzy. Apple jest zdolny do wszystkiego; pamiętaj, kiedy porzucili 3,5 mm gniazdo słuchawkowe. Ale z testów w toku, to jest teraz realne zastosowanie. Według testów, "czujnik szybkość i dokładność są punkty centralne funkcji. Może skanować twarz użytkownika i odblokować iPhone'a w ciągu kilkuset milisekund." Dobrą wiadomością było również to, że urządzenie może być odblokowane podczas leżenia na płaskiej powierzchni.

Dodatkowo, podczas testów okazało się, że funkcja odblokowywania twarzą jest bardziej bezpieczna niż Touch ID. Pobiera ona więcej punktów danych niż skanowanie linii papilarnych. Ponieważ jest to system 3D, ciężko będzie go obejść używając zdjęć, które są 2D. W sprzecznym oświadczeniu, źródła powiedział, że funkcja ta może nie być gotowa do nowych flagowców jeszcze. Inne plotki również twierdzą, że Apple pracuje nad modułami podczerwieni dla następnego flagowca iPhone. To obsługuje 3D czujniki do skanowania twarzy. Mogą one być wykorzystane do poprawy technologii 3D w tym, że odblokowanie twarzy może być stosowany w słabym oświetleniu scenariuszy.