loader
Blog

Czy Wiadomości Android pokonają iMessage firmy Apple?

Na chwilę obecną teoretycznie odpowiedź brzmi tak, ale praktycznie Android musi się jeszcze do tego przyzwyczaić. Niedawno nowa wersja Android Messages została udostępniona na telefony z Androidem, ale nie było żadnych znaczących zmian w interfejsie użytkownika. Ale pod interfejsem, będziesz zaskoczony, co aplikacja pakuje, choć nie jest w użyciu. A teardown został wykonany do ostatniego Android Message APK (pakiet aplikacji Android), który ujawnił wiele. Teardowns pokazują, co jest pod maską i w tym konkretnym przypadku, nowe funkcje, które są w wyniku dowodów znalezionych w kodzie, który jest używany do pisania aplikacji. Możliwe, że funkcje te zostaną zaimplementowane w przyszłości lub nie. To jest jak plotki i przecieki; nic nie jest gwarantowane, dopóki nie ma oficjalnego ogłoszenia.

To jest jasne, przejdźmy bezpośrednio do nowych funkcji pakowane pod maską;

Wiadomości dla sieci

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z Google Allo, wiesz, co to oznacza. Google chce zrobić podobny interfejs, w którym można tekst przez internet. Z kodu, można się spodziewać, że Android wiadomość będzie miał taką samą procedurę jak Allo. Czyli zeskanować kod QR, sparować z powiedzmy komputerem, a następnie zacząć odbierać SMS-y i inne wiadomości za pośrednictwem swojego operatora. Podobnie jak w Allo, zobaczysz podpisane urządzenia, i możesz odłączyć się od każdego z nich. Choć wielu może argumentować, dlaczego ta sama funkcja, jak Allo, dobrze nie wszyscy wolą używać Allo, niektórzy chcieliby funkcje natywnie w urządzeniach akcji bez konieczności instalowania innych aplikacji firm trzecich.

Google-rozszerzony czat, RCS i więcej

Następna funkcja działa z Rich Communication Services (RCS), a także teksty promocyjne są dostępne, które zachęcają użytkowników do aktualizacji lub tekst za pomocą WIFI. Najlepsze o RCS w Android Messages jest to, że Google oferuje do dostarczania niektórych usług i infrastruktury, a nie pozwalając przewoźników obsługiwać je, na przykład, Google będzie zasilać niektóre funkcje czatu. To sprawia, że prace bardziej zarządzane dla przewoźników, jak Google będzie działać jako pośrednik. To nie jest jeszcze jasne, czy RCS będzie umieszczenie przewoźnika z innym. Korzystanie z RCS, podstawowe funkcje w SMS i MMS są aktualizowane, to jest; dostajesz wskaźniki pisania, wyższe rozdzielczości obrazu między innymi.

Zakupy i płatności

Tak! Czytasz, że poprawnie, gdzieś w kody, jest funkcjonalność, która będzie oferować zakupy i Person to Person płatności, takich jak iMessage robi dla Apple. Google miał ten pomysł, i to był pierwszy próbował z Google Wallet, ale nie nadawał się do użytku biznesowego. Tym razem mamy nadzieję, że Google robi lepszą robotę, jak zawsze i dać nam te funkcje.

Wszystko, co pozostało jest cierpliwość do czasu, kiedy Google może zobaczyć, jak należy przynieść te funkcje do interfejsu.