loader
Blog

Jak naprawić zamarzający smartfon

Smartfony są przeznaczone do poprawy naszego życia, ale tak nie jest, czasami kończą się być problemem i stać się najbardziej frustrującą rzeczą, zwłaszcza gdy zamraża, lub ich wydajność nie jest to, co oczekiwałeś. Zamrażanie jest spowodowane przez kilka czynników i im szybciej poznasz problem, tym szybciej możesz go naprawić. Większość przypadków zamrażania są spowodowane przez uszkodzoną pamięć, konflikt aplikacji i samego systemu operacyjnego, a nawet sprzętu bazowego.

Na przykład, smartfony budżetu mają low-end specyfikacji; mniejsza ilość pamięci RAM, mniej pamięci, a nie tak szybki procesor. To są smartfony, o które należy się martwić, ponieważ mogą one doświadczać zamrażania częściej, co jest wynikiem przeciążenia sprzętu. Innym przypadkiem jest użycie zewnętrznych kart pamięci, są one odpowiedzialne za uszkodzony system plików, i to jest powód, dla którego Apple nie pozwala im na ich iPhone'y. W systemie Android, jest sposób radzenia sobie z problemem karty SD stąd nie wiele zamieszania. Niemniej jednak, różne aplikacje w android używać tego, co nazywamy pamięci podręcznej, gdzie zrzucić swoje śmieci, które wypełnia się w czasie i sprawia, że telefon, aby spowolnić. Poniżej znajdują się sposoby, w jaki sposób można rozwiązać problem zamrażania.

Uruchom ponownie swój smartfon

Jest to sztuczka, która prawie działa na wszystkich urządzeniach komputerowych, które nie działają tak, jak powinny. Jego powszechnie stosowane w komputerach stacjonarnych i laptopach i nigdy nie zawodzi, aby rozwiązać problem. To dlatego, że ponowne uruchomienie urządzenia spłukuje pamięć, a także zmusza zamyka trudne do zamknięcia aplikacje, które zatykają lub powodują konflikt z innymi aplikacjami. Najlepszą rzeczą w ponownym uruchomieniu jest to, że nie musisz się martwić o swoje dane. Aby ponownie uruchomić urządzenie, postępuj zgodnie ze szczegółową procedurą, ponieważ różne smartfony mają różne sposoby. Niektóre obejmują przytrzymanie przycisku zasilania, podczas gdy inne obejmują przytrzymanie przycisku uśpienia / przebudzenia.

Wyczyść dane aplikacji lub odinstaluj szkodliwą aplikację

Nieuczciwe aplikacje są często winowajcą, który powoduje zamrożenie smartfona. Jeśli ponownie uruchomić urządzenie i nadal problem zamrażania utrzymuje się, to musi być aplikacja, i to jest, gdzie rozwiązywanie problemów staje się trudne zadanie. Będziesz musiał najpierw szukać nieuczciwej aplikacji, a następnie odinstalować go; to może być czasochłonne w czasach. Na szczęście, smartfony te dni mogą po prostu powiedzieć, która aplikacja jest przyczyną problemu. Udaj się do aplikacji i spróbuj wyczyścić jego dane, wymusić zatrzymanie go lub nawet odinstalować i zainstalować ponownie. Jeśli problem nadal występuje, może to być problem dewelopera, i może po prostu trzeba pozbyć się aplikacji. czasami może to być twój telefon, a nie aplikacja. udać się do Appstore i sprawdzić opinie innych ludzi, jeśli nikt nie narzeka, problem jest zdecydowanie twój telefon.

Przywróć smartfon do ustawień fabrycznych

Jeśli jesteś pewien, że problem jest sam telefon, jest jeszcze jedna rzecz, którą możesz zrobić, reset fabryczny. Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że masz kopię zapasową wszystkich ważnych danych do usługi w chmurze lub gdzieś indziej, gdzie można przywrócić je później. To dlatego, że resetowanie urządzenia spowoduje, że straci wszystko, tzn. stanie się tak nowy, jak był, gdy go kupiłeś.