loader
Blog

Ile mAh potrzebuję w przenośnej ładowarce?

Dwa główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym, ile mAh (energii) potrzebujesz w przenośnej ładowarce, to sposób użytkowania i czas. Jeśli korzystasz z telefonu tak często, jak reszta z nas, to doskonale zdajesz sobie sprawę z niedoli rozładowanej baterii. W dzisiejszych czasach posiadanie przenośnej ładowarki jest niezbędne, aby pominąć irytujące poszukiwania dostępnego gniazdka AC.

Niezależnie od tego, czy nazywamy je przenośnymi ładowarkami, bankami energii, bankami paliwa, kieszonkowymi ogniwami energetycznymi czy urządzeniami do ładowania rezerwowego, jedno pozostaje pewne - są one niezawodnym źródłem rezerwowej energii.

Ale ile mAh to za dużo, lub co gorsza za mało?

Mając to pytanie na uwadze, pomożemy Ci zawęzić obszar poszukiwań do przenośnej ładowarki, która pasuje do Twojego stylu życia i potrzeb energetycznych.

Co to jest mAh?

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule na temat przenośnych banków energii, pojemność baterii określa się za pomocą miliamperogodzin (mAh), czyli "ilości pojemności potrzebnej do przepuszczenia jednego miliampera prądu elektrycznego przez jedną godzinę". Im więcej mAh, tym więcej mocy ma akumulator, aby nadal ładować urządzenia mobilne.

Ale jaki rodzaj przenośnej ładowarki będzie dla Ciebie najlepszy?
Zalecamy, abyś wcześniej zdecydował, do czego będziesz używać power banku i jakim typem użytkownika jesteś. Czy będziesz korzystać z dodatkowego soku, aby od czasu do czasu doładować telefon (lekki), czy też potrzebujesz źródła zasilania do utworzenia zdalnego biura (ciężki), aby zdążyć z pracą podczas urlopu?

Kiedy już znasz swoje przypadki użycia, możesz rozważyć różne opcje.

Lekka strona

Jeśli jesteś tylko okazjonalnym zwolennikiem zwiększania mocy, bardziej kompaktowe źródło zasilania o mniejszej pojemności będzie w sam raz dla Ciebie. Wszystko z zakresu 5000-2000 mAh będzie dla Ciebie najlepsze, ale musisz pamiętać, że najprawdopodobniej nie będziesz miał wielu opcji zasilania w mniejszym urządzeniu.

Ciężka strona

Jeśli potrzebujesz źródła energii o większej pojemności na dłuższy okres czasu, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie przenośny bank energii o dużej pojemności, np. 40 000 mAh. W przypadku tej opcji istnieje ryzyko utraty przenośności, dlatego należy zaplanować sposób przechowywania urządzenia, aby było łatwo dostępne.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele przenośnych banków baterii, które z łatwością zmieszczą się w plecaku i oferują wiele źródeł zasilania, takich jak gniazda AC i porty ładowania USB.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, jakiej mocy potrzebujesz w przenośnym banku energii, możesz być pewien, że istnieje wiele opcji, które spełnią Twoje potrzeby. Przy następnym przeglądaniu nie zapomnij zadać sobie pytania, do jakiej kategorii użytkowników należysz. Wiedząc, ile mAh potrzebujesz w swoim przenośnym banku baterii, proces wyboru będzie bezbolesny.