loader
  • Strona główna
  • Blog
  • Czy ładowanie za pomocą przenośnych ładowarek baterii uszkodzi baterię telefonu?
Blog

Czy ładowanie za pomocą przenośnych ładowarek baterii uszkodzi baterię telefonu?

Czy ładowanie za pomocą przenośnych ładowarek baterii uszkodzi baterię telefonu Li-Ion Li-Poly

Wraz z tym, jak często ludzie używają swoich telefonów na co dzień, coraz ważniejsze staje się utrzymywanie baterii telefonu komórkowego w stanie naładowanym. Podczas gdy naukowcy przypadkowo tworzą baterie, które mogą trwać całe życie, reszta z nas nadal musi ładować nasze telefony raz dziennie.

W idealnym świecie, zawsze bylibyśmy w pobliżu gniazdka elektrycznego, aby naładować nasze telefony, ale tak nie jest. W rezultacie wielu z nas korzysta z przenośnej ładowarki, aby utrzymać nasze telefony i urządzenia naładowane. Jednak po szybkim przejrzeniu niektórych forów można zauważyć garstkę komentatorów wyrażających wątpliwości dotyczące przenośnych ładowarek. Niektórzy zastanawiają się nawet, czy przenośne ładowarki mogą zaszkodzić żywotności baterii naszego telefonu. Czy mają rację?

Czy przenośne ładowarki rujnują żywotność baterii Twojego telefonu?

Większość telefonów komórkowych wymaga ładowarki ściennej lub przenośnej, która oferuje napięcie wyjściowe około 5V. Jeśli jednak kiedykolwiek przeglądałeś wątpliwe oferty na eBayu lub spędziłeś czas na rynku z towarami wątpliwej jakości, mogłeś natknąć się na podróbki przenośnych ładowarek. Mogą one potencjalnie dostarczać wyższe lub niższe napięcie niż to, którego wymaga Twój telefon. Ładowanie przy użyciu niewłaściwego napięcia może spowodować realne uszkodzenie baterii telefonu. Być może właśnie dlatego niektórzy komentatorzy stwierdzili, że ich bateria została uszkodzona.

Z drugiej strony dobrej jakości przenośna ładowarka renomowanej firmy, w połączeniu z odpowiednim kablem do ładowania, nie powinna sprawiać żadnych problemów, zwłaszcza jeśli napięcie wyjściowe jest zgodne z napięciem telefonu. Ponadto, wysokiej jakości przenośne ładowarki baterii są wydajne i ochronią Twoje urządzenie przed przeładowaniem, przegrzaniem, nadmiernym prądem i napięciem. Nie oznacza to, że musisz pozostawiać je podłączone do prądu przez cały czas, ale oznacza, że nawet jeśli telefon jest podłączony do prądu po naładowaniu, te przenośne ładowarki nie przeładują urządzenia ani nie wpłyną na wydajność baterii.

Dlaczego cykle ładowania wpływają na wydajność baterii?

Słabsza bateria jest również wynikiem liczby cykli ładowania. Ogólnie rzecz biorąc, typowa bateria litowa będzie miała co najmniej 500 pełnych cykli ładowania. Oto jak to działa: Bateria Twojego telefonu komórkowego traci swój ładunek z powodu reakcji chemicznej, która powoli zachodzi podczas ładowania urządzenia. Wielokrotne ładowanie w końcu sprawi, że urządzenie nie będzie w stanie uzyskać pełnego naładowania. Więc jeśli w pełni naładować codziennie przez półtora roku, bateria przekroczy 500 cykli ładowania i będzie zauważalnie wykonywać gorzej. Na szczęście istnieje kilka telefonów, które pozwalają na wymianę baterii, jeśli masz do czynienia z tym problemem.

Co mogę zrobić?

Aby zwalczyć ten powszechny problem utraty żywotności baterii, możesz zapewnić, że będziesz trzymać swój telefon z dala od uszkodzeń fizycznych i ekstremalnych temperatur na obu końcach spektrum. Oba z nich przyczyniają się do szybkiej utraty żywotności baterii w telefonach komórkowych. Można również dowiedzieć się, dlaczego bateria telefonu komórkowego traci swój ładunek w czasie i unikać rzeczy, które uszkadzają baterię.

Podsumowując, nie, ładowanie telefonu komórkowego za pomocą przenośnej ładowarki nie uszkodzi baterii ani nie wpłynie na jej żywotność. Oczywiście należy wystrzegać się korzystania z wyjątkowo tanich modeli lub modeli typu knockoff, a przed zakupem przenośnej ładowarki zawsze należy sprawdzić jej napięcie. Szczęśliwego ładowania.