loader
Blog

Apple's iPhone 8 Cena prawdopodobnie poza ich kontrolą

Jeszcze w tym miesiącu, Apple ma wprowadzić na rynek trzy smartfony. Pick z trzech jest ich 10 rocznica iPhone smartfonów, iPhone 8. Ten smartfon ma być objawieniem, a oprócz tego, że jest znaczącym postępem w technologii, to podobno widział Apple odświeżyć wygląd ich serii iPhone.

iPhone 8 jest najbardziej oczekiwanym urządzeniem roku, a to oczekiwanie na wciąż rośnie, jak data premiery zbliża. Jednak jest jeden problem z tego nowego produktu jabłko. Jest to cena!

Przez długi czas, plotka ma to, że ten nowy iPhone będzie iść na około 1000 dolarów. Jeśli to jest cokolwiek, aby przejść przez, to oznacza, że iPhone 8 będzie droższe niż obecny smartfon kosztem około 130 dolarów więcej.

Cena została przypisana do procesu produkcyjnego samego telefonu i technologii użytych. Ten nowy flagowy smartfon dla jabłka jest podobno mają mieć bezel-less ekran, podwójne soczewki, 3D zdolne tylny system kamery, nie przycisk domu i posiadające większą pamięć niż poprzednia wersja serii iPhone. Jest to wszystkie te technologie połączone, że oczekuje się, że do prowadzenia cen iPhone 8 szalenie wysokie.

Samsung's OLED Displays

Jednak głównym graczem w tej dużej różnicy cenowej został powiedział, że jest nowy OLED wyświetlacze produkowane przez Samsunga. W środę, Ming-Chi Kuo, główny analityk KGI Securities, wydał notę dla inwestorów.

Zwrócił uwagę, że Samsung ma pozycję przetargową nad Apple w tej chwili. Wynika to z faktu, że Samsung jest jedynym dostawcą paneli OLED dla iPhone'a 8. Ming-Chi Kuo zauważa, że podejrzewa, iż Apple jest obciążane kwotą około 120-130 dolarów za każdy wyświetlacz OLED. Jest to dość wysoka cena, biorąc pod uwagę, że ekrany LCD, których Apple używa, kosztują około 45-55 dolarów za 5,5-calowego iPhone'a 7 Plus.

Oznacza to, że wyświetlacz dla iPhone'a 8 sam w sobie będzie kosztował 80 dolarów. Sumując z dodatkowymi wydatkami na podwójny aparat sensoryczny, technologię wyczuwania 3D, zwiększoną moc układu i wyższą pamięć między innymi, cena za ten nowy produkt Apple jest pozornie poza kontrolą giganta technologicznego.

Ten $ 1000 tag cena nie jest zatem przypisana do Apple chce wziąć swoje marże zysku na zupełnie nowy poziom. Jednakże, nie będzie również zobaczyć Apple spadek marż na ich najbardziej cenionych aktywów. Wręcz przeciwnie, według analityka, uciekli się do innych metod zmniejszania kosztów produkcji.

Zauważył, że Apple musi zachować inne alternatywy w umyśle. To jednak nie oznacza pozbycia się Samsunga, jedynej firmy, która może dostarczyć wymagane standardy w tej chwili.

Apple planuje wprowadzić innych graczy w branży, a to automatycznie doprowadzi Samsunga ceny w dół ze względu na mniejszą siłę przetargową. Dwa z tych innych graczy są podobno LG Display i Japan Display.

Jednak Samsung najwyraźniej nie może być zrobione z dala od. Koreańskie giganty technologiczne posiadają 97,7% globalnej produkcji OLED, statystyka, która została odnotowana w kwietniu 2016 roku. Z obecnej sytuacji, to będzie interesujące, aby zobaczyć, jak Apple radzi sobie z tym wysokim kosztem materiału w przyszłości.